Skip to content


«
»

Moderní školní pomůcka pro správu úkolů nese název Student DOG Organizer

Student dog organizer

Patříte-li mezi studenty středních či vysokých škol, pak jistě víte, že klasickému zaznamenávání úkolů již definitivně odzvonilo. V dnešní moderní době jsou již vytvořeny takové programy, do nichž si vše potřebné snadno zaznamenáte. Navíc jsou vám průběžně úkoly připomínány, a to podle blížícího se data splnění. Samozřejmě, že nezůstane pouze u správy školních úkolů.

Studentský program Student DOG Organizer je šikovná aplikace, určená primárně všem studentům. Hlavním cílem programu je přehledné vedení všech školních aktivit. Vzhledem k tomu, že školní rok je již v plném proudu, může jej většina studentů využít pro organizaci konkrétních školních úkolů, označení důležité činnosti v kalendáři, sledování výuky, přidávání nových kontaktů či psaní poznámek. Samotné uživatelské prostředí je navrženo tak, aby co nejvíce vyhovovalo potřebám studenta. Jednotlivé úkoly mohou být zobrazeny společně s jejich detaily v různých skupinách. Při prvním spuštění programu do něj můžete zadat všechna důležitá data o činnostech či úkolech. Zapomenout nesmíme ani na název předmětu, či jméno vyučujícího. Ke každé skupině lze přiřadit jeho jedinečnou barvu. Tu si lze vybrat z předem připravené barevné palety, nebo k tomu účelu využít i jednoduchý editor pro tvorbu vlastní barvy.

Hlavní stránka programu Student dog organizer

Základní okno programu s nabídkou a hodinami

Hlavní navigátor programu umožňuje přepínat mezi různými úkoly, jako je například správa kontaktů, kalendář, vkládání úkolů, psaní poznáme nebo časový harmonogram. Stačí si pouze vybrat, jaký panel aktuálně potřebujete a poté na něj kliknout. Jakmile bude přidáno více úkolů, budou se automaticky řadit podle toho, kolik času do jejich splnění zbývá. Do samotných kontaktů si můžete přidávat velké množství informací. Mezi základními daty naleznete například jméno, domácí či pracovní telefon, adresu, emailový kontakt, datum narození, či popřípadě rodné číslo. To ovšem získáte jen málokdy. Všechny vyplněné údaje jsou následně zobrazeny v souhrnném okně programu. Kdykoliv máte možnost je libovolně editovat či úplně vymazat.

Vkládání nových a správa stávajících kontaktů

Okno pro vložení nových kontaktů

Jistě vás potěší i funkce pro přímé vkládání kontaktů z programu MS Outlook. Díky tomu vám odpadne práce s jejich manuálním vpisováním. Nemusíte mít také žádné obavy, že by se snad kontakty mohli vložit špatně, nebo byste snad o ně mohli přijít. Při testech se ukázalo, že vkládání je naprosto spolehlivé a bezpečné. Nevýhodou však je skutečnost, že nejsou podporováni i ostatní emailoví klienti. Přímého vkládání tak může využít jen malá hrstka uživatelů.

Notes slouží k zápisu osobních poznámek

K dispozici je i přehledný notes pro poznámky

Neopomenutelnou součástí programu je i interaktivní kalendář, určený pro vkládání jednotlivých úkolů, školních či mimoškolních aktivit. Jediné, co je potřena udělat, je, přejít na požadované datum, do něhož činnost nebo úkol vložíte. K tomu účelu je pro vás připravená přehledná tabulka, do níž všechny důležité i méně důležité informace vložíte. Množství takto vložených upomínek je prakticky neomezené a do jednoho dne jich můžete vložit i více. Všechny takto uložené úkoly a činnosti se vám pak budou zobrazovat v hlavním okně, společně s datem jejich splnění.

Přehledný kalendář pro dva měsíce dopředu

Virtuální kalendář nejen pro plánování úkolů

Samotné úkoly mohou být rozděleny do různých skupin. Nejčastěji to bývá podle priority splnění nebo vyučovacího předmětu, jež se týká. Otevření oken lze provádět v samostatných oknech a to pro větší přehlednost. V programu také naleznete rozvrh hodin, který je možno rozdělit na sudý i lichý. Samozřejmě, že do jednotlivých předmětů lze přidávat jména vyučujících apod. Kdykoliv lze předměty v rozvrhu libovolně upravovat. Za zmínku stojí rozhodně i obecná nastavení a konfigurace programu. Zvolit si zde můžete vzhled programu a to hned z několika skinů. Dokonce si můžete nastavit i počáteční či koncové dny v týdnu. Veškeré nastavení je potřeba uložit, pokud tak neučiníte, budou veškeré provedené změny ztraceny. Bližší informace o nastavení programu naleznete přímo v integrované nápovědě.

Všechny úkoly lze vkládat přímo do příslušné skupiny

Ukázka vkládání úkolů do programu

Zcela unikátní pomůckou je vedení vlastního prospěchu. Přímo v programu je k tomuto účelu připravena přehledná tabulka, do které je možné vepsat vyučovací předměty. Následně je možné do příslušných kolonek vkládat známky. Automaticky se vám přitom budou počítat průměry ve všech jednotlivých předmětech. To je velmi užitečné pro pravidelnou kontrolu prospěchu. Grafické zpracování celého programu vás rozhodně překvapí, a to jak po stránce barevnosti, tak i nápaditosti. Práce s tímto školním pomocníkem se pro vás stane opravdovou hračkou. Vše je vytvořeno tak, aby byla zachována co nejvyšší přehlednost, kterou jistě ocení každý student.

Do programu je možné vkádat i vlastní známky

Přehledná tabulka pro správu prospěchu

Jako poslední bychom chtěli trochu podrobněji probrat vlastní zabezpečení programu. V žádném případě se nemusíte obávat toho, že by se mohli k vašim známkám a úkolům dostat nepovolané osoby. Hlavním důvodem je uzamčení přístupu pomocí bezpečnostního hesla, jež si sami do programu vložíte. Používáte-li počítač pouze vy, nastavit si lze i automatické spouštění programu, společně s operačním systémem. To znamená, že nebudete muset nic dodatečně spouštět. Nově přidané funkce vám budou do programu automaticky přidány a to díky pravidelným aktualizacím. Můžete si být zcela jistí tím, že váš školní pomocník bude vždy zcela aktuální.

V programu si lze nastavit mnoho funkcí

Uživatelské nastavení programu

Pokud vás tento program zaujal, rozhodně si jej vyzkoušejte na vlastní kůži, abyste mohli sami porovnat jeho nabízené výhody. Jistě vás potěší i jeho nízká systémová náročnost, díky čemuž jej můžete pohodlně používat i na starších počítačových sestavách. Je však doporučeno, pro správnou instalaci nových aktualizací, mít k dispozici internetové připojení.

Rubrika: Počítačové programy, Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)