Skip to content


«
»

Rozmístěte si okna na své ploše přehledně a účelně

WinSplit Revolution

Mnoho lidí potřebuje při práci na počítači pracovat ve více oknech najednou. V dnešní době již mnohé monitory tyto funkce dovolují, a tak máme možnost okna umístit vedle sebe a výrazně tak zrychlit svoji práci. Dneska bychom vám chtěli představit jeden z nich, který vás jistě nadchne, tak jako nás. Rozhodně stojí přinejmenším za vyzkoušení. Nyní bychom vám chtěli o tomto programu říci trochu bližší informace, abyste si mohli sami udělat představu.

Velmi rozšířeným postupem bylo jednoduché poskládání a rozšiřování oken vedle sebe. To však vyžaduje mnoho přesnosti a výsledek nikdy není zcela uspokojivý. Systém Windows 7 přinesl trochu lepší podporu v podobě funkce, díky které stačí okno přetáhnout k okraji obrazovky a to vyplní přesně poloviny monitoru. My se ovšem přesouváme ještě dál, a tak je tu vynikající aplikace WinSplit Revolution, jež je ideálním řešením, které vám pomůže organizovat okna na vaší ploše. Je velmi jednoduchým programem, který poskytuje jak základní nástroje pro snadné použití, tak i pokročilé funkce pro organizaci více oken na větších monitorech.

Úprava pozic všech aktivních oken

Aktivní okna lze libovolně organizovat

Pozice pro okna si můžete představit jako mřížku na vašem monitoru. Okna lze do ní pak umisťovat. Velikost a rozdělení mřížky přitom není jednoznačné a je jen na vás jakou možnost využijete. Zobrazit si můžete mnoho různých kombinací, vždy v závislosti na tom, kolik oken vedle sebe potřebujete mít. Ideální a nejčastěji používanou volbou budou zřejmě dvě okna vedle sebe. Vlastní přemístění nebo úprava velikosti jednoho okna může být realizována buď na obrazovce buď pomocí myši, nebo kombinací klávesových zkratek.

Ovládání si můžete pohodlně nastavit

Nastavení klávesových zkratek pro ovládání

Novou funkcí ve WinSplit Revolution je pak možnost pojmenovaná Drag’n'go. Jedná se o přesun okna do mřížky za pomoci tažení myší. Stačí držet klávesou zkratku Ctrl+Alt a myší táhnout okno po pracovní ploše. Na ní se začnou objevovat modré oblasti, do kterých by se pro puštění tlačítka myši okno přesunulo. Rychle se tímto způsobem dají okna rozmístit a sám jsem si na tuto funkci velmi rychle zvykl. Kombinuje v sobě totiž všechny funkce programu a dá se rychle a snadno obsluhovat.

Vlastní definice místa pro aktivní okna

Označení oblasti pro umístění oken

Aplikace disponuje také nastavením, ve kterém je možné řadu možností upravit. Přístup k němu získáte prostřednictvím pravého tlačítka myši a ikony v oznamovací oblasti. Najdete zde nejen nápovědu k aplikaci, ale i nastavení klávesových zkratek, pokud vám přednastavené nevyhovují, nastavení rozložení, ve které je možné manuálně upravit pozice všech možných rozložení, a samotné nastavení programu.

Umístit lze i okna různých velikostí

Hromadné umístění více oken

Tento program je opravdu revoluční. Je skvělým nástrojem, který si jistě zaslouží pozornost uživatelů. Pokud pro něj máte využití a pracujete ve více oknech na větším monitoru, jistě se stane vaším pomocníkem, kterého jste chtěli dávno mít. Zdarma nabízí to, co ve Windows dosud chybělo. Použití tohoto programu je snadné a velmi efektivní. Jeho nespornou výhodou je rozhodně také to, že jej mohou používat i méně zkušení uživatelé. Vyzkoušejte si program na vlastní kůži a přesvědčte se o jeho kvalitách. Jistě nám poté dáte zapravdu.

Rubrika: Počítačové programy, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)