Skip to content


«
»

S aplikací Pimero Free Edition si můžete organizovat nejenom své aktivity

Pimero Free Edition

Hledáte profesionálního pomocníka, kterého byste mohli využít pro plánování všech svých osobních nebo pracovních aktivit? Pak bychom vám jednoho takového chtěli dnes představit. Kromě toho v sobě ukrývá ještě mnoho dalších funkcí, které jistě využijete. Do tohoto programu, si budete moci zaznamenávat dokonce i telefonní kontakty, pracovní schůzky apod. Jistě vás také překvapí podpora zobrazení na sociální síti. Tento program dokážou ovládat jak začátečníci, tak i zkušení uživatelé.

Pimero Free Edition je osobní správce aktivit, který zvládá nejenom posílat emailové zprávy, ale také obsahuje interaktivní kalendář pro vedení vlastních úkolů, evidenci schůzek nebo zobrazení sociálních síti. Dalo by se říci, že je zcela plnohodnotnou náhradou za Microsoft Outlook. Otázkou však zůstává, zda si tento program své prvenství dokáže z časového hlediska obhájit. Jedna věc však plně hovoří pro jeho prospěch a tou je schopnost synchronizace dat ve více počítačích. Tato funkce je jistě velmi užitečná, zvláště tehdy, nepracuje-li pouze na svém počítači. Vybraná data, budou vždy udržována v plně aktualizovaném stav a to zcela automaticky.

Je nutné vložit osobní údaje pro přihlášení

První přihlášení a založení uživatelského účtu

Jakmile si program stáhnete do počítače, je třeba jej nainstalovat. Samotná instalace a nastavení ve vašem systému není příliš složitá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Rozhodně na jednoduchost tohoto programu nemá vliv ani možnost jeho vzdálené správy. Obecně se dá říci, že ke všem datům, jež jsou v aplikaci uloženy, se dostanete z jakéhokoliv počítače, na němž je aplikace Pimero Free Edition nainstalována. Samozřejmě, že je nutné znát své přístupové heslo, bez něhož se do něj prostě nedostanete. Jakmile tak učiníte, budete moci v programu zcela normálně pracovat, vytvářet či ukládat své aktivity a úkoly. Zkrátka vše, co budete potřebovat. Jakmile skončíte, bude vše automaticky uloženo.

Záložka kalendáře v programu

Náhled interaktivního kalendáře

Za zmínku jistě stojí i založení hned několika uživatelských účtů na jednom programu. Každý uživatel tak získá svůj vlastní protokol, stejně jako přístupové heslo. Chcete-li program stáhnout, budete si moci vybrat z několika profesionálních i volných verzí. Každá má samozřejmě své výhody i nevýhody. Než bude instalace započata, budete si muset vybrat, zda má být program nainstalován pro práci přes internet, nebo jako samostatná počítač. Je to velmi důležité, neboť v později již nebudete mít možnost toto nastavení jakkoliv změnit. Poté, co si jednu z možností vyberete, budete vyzváni k zadání přihlašovacích údajů, včetně svého emailového účtu. Velkou výhodou je skutečnost, že program dokáže pracovat s většinou emailových klientů.

Vkládání vlastních aktivit

Organizace vlastních úkolů a aktivit v jednotlivých dnech

Jistě tento program přijde vhod nejenom lidem, který potřebují navzájem spolupracovat a sdílet své kalendáře, ale také nalezne uplatnění i u rodin s dětmi, jež spolu chtějí sdílet data společných akcí nebo událostí. Potřebujete někomu zavolat? Aplikace Pimero Free Edition podporuje i Skype, takže samotné volání uskutečníte kliknutím na jedno tlačítko. Zatímco jiné programu podobného typu mohou mít velmi nepřehledné pracovní prostředí, zde je to přesně naopak. Navíc podporuje i jednodušší navigaci mezi jednotlivými funkcemi a rychlé vyhledávání požadovaných záznamů.

Vložení nové aktivity je opravdu jednoduché

Detailní náhled na tabulku pro vkládání nové aktivity

Volná verze toho programu vám můžete tedy nabídnout nejenom interaktivní kalendář a plánování schůzek, ale i posílání emailů, správu kontaktů, úkolů či poznámek. Vytvořit si můžete osobní nebo společné úkoly. Ani bezpečnost tohoto programu nezůstává nepovšimnuta. Je velmi důležité, aby jste si mohli být jisti naprostým soukromím, a aby také nedošlo ke zobrazení dat neoprávněným uživatelům. Proto je podporováno šifrování dat, jejich pravidelné zálohování, jež budete prováděno zcela automatickou cestou. Přihlásit se můžete dokonce i k odběru RSS a přístup do programu přes váš Smartphone. Spíše, než na přesné vymezení všech funkcí, je mnohem lepší, se zaměřit na profesionální rysy programu.

Přizpůsobení pracovního prostředí v programu

Změna pozadí na pracovním kalendáři

Nyní bychom vám ve stručném přehledu chtěli shrnout všechny hlavní rysy programu, abyste si mohli udělat vlastní představu o jeho kvalitách. V první řadě vám je k dispozici plánování událostí v interaktivním kalendáři, v němž si můžete ukládat i narozeniny svých přátel nebo rodiny. Dále můžete odesílat a přijímat emailové zprávy. Využít přitom můžete i žádost o potvrzení přijetí nebo přečtení odeslaných emailových zpráv. Zapomenout bychom rozhodně neměli ani na import dat z aplikace Microsoft Outlook. Zcela unikátní je i vytvoření vlastní skupiny kontaktů, jež budou zobrazovány jako vizitky. Pro majitele Smartphone a mobilních telefonů nabízí plnou podporu. Velmi užitečný je chat v rámci programu, což umožňuje snadnou komunikaci mezi uživateli.

Podporováno je i posílání emailů z programu

Přímé psaní emailových zpráv

Pimero Free Edition je vynikající program, který vám může poskytnout jen to, co doopravdy potřebujete. Existuje mnoho různých nastavení, jež si může uživatel sám zvolit. Na domovské internetové stránce programu, je navíc k dispozici podrobná uživatelská příručka, díky níž je samotné nastavení opravdovou hračkou. Stejně tak máte na stránkách možnost využít zákaznické podpory, a zeptat se na jakoukoliv otázku, týkající se toho užitečného programu.

Přehledná organizace úkolů

Vkládání a organizace úkolů

Tento program je opravdu skvělou volbou pro firmy, školy, a neziskových organizace, které dělají společnou práci, a potřebují jednoduché prostředky pro správu e-mailů, úkolů nebo schůzek. Vyzkoušejte si program sami ve svém počítači a přesvědčte se o jeho funkcích na vlastní kůži. Kdykoliv je možné je opět odinstalovat a navíc není jeho použití příliš náročné na systém. Můžeme vám jej opravdu vřele doporučit.

Rubrika: Počítačové programy, Recenze, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)