Skip to content


«
»

Nebezpečné závody ve hře Death Rally vám připraví nezapomenutelné chvíle

Death Rally

Už vás nebaví klasické závodní hry, ve kterých jde jen o to vyhrát? Pak se rozhodně podívejte po něčem jiném, neboť si můžete zahrát závodní hru i ve zcela netradičním pojetí. Mluvíme zde o smrtící závodní rally, v níž nevyhrává vždy ten nejrychlejší, ale spíše nejsilnější. Vzhledem ke svému věku sice hra neoplývá 3D zpracováním, ale i přesto se v ní pobavíte.

Starší titul Death Rally vás vtělí do role závodníka ve smrtících závodech s rychlými auty. Hned na začátku hry však s lítostí zjistíte, že k dispozici máte nejobyčejnější a také nejpomalejší auto ze všech. To je zcela pochopitelné, neboť k úspěchu a lepším vozidlům se musíte nejprve tvrdě dopracovat. Pokud si v závodech povedete dobře, budete na konci hry vlastnit super rychlé žihadlo s nejlepším bojových vybavení. Ale to samozřejmě již předbíháme. Než se vrhnete do samotného závodění, můžete si vybrat z několika nabízených podob avatarů. Stejně tak vás čeká výběr barvy vašeho plechového miláčka. Jakmile budete mít vše vybráno, ve spodní části obrazovky vás čeká ještě jeden výběr. Zde si můžete zvolit, zda chcete mít ve hře bojové prvky či nikoliv. Vše je pouze na vašem výběru.

Náhled obrazovky po spuštění hry

Menu pro zadání jména barvu auta

Poté, co jste si svůj automobil barevně upravili, vás čeká výběr závodu. Celkem můžete volit mezi třemi typy závodů. První typ je ten nejlehčí. Vaši soupeři v něm nebudou žádní profesionálové. Vždy společně proti vám závodí další tři jezdci. Z toho důvodu, že je tento závod nejjednodušší, dostanete za první místo sedm set padesát dolarů. Pokud skončíte na druhém a třetím, získáte poměrnou část z této sumy. Druhý typ vám již nabízí výhru tří tisíců dolarů. Obtížnost se však značně zvyšuje, stejně tak jako profesionalita soupeřů. V posledním třetím závodě se hra je o dvanáct tisíc, ale ten je převážně určený až pro pozdější fáze hry, neboť v něm jezdí ti nejrychlejší a nejlepší závodníci. Za všechny získané peníze si můžete kromě různých vylepšení pořizovat i nová, rychlejší auta. Celkem jich budete mít k dispozici šest.

Druhým krokem je výběr závodů

Výběr tří typů závodních okruhů

Jakmile se přihlásíte do závodu, bude vám zobrazena podoba trati, společně s vašimi soupeři. Celý závod je viděn z netradičního horního pohledu. Během několika sekund bude závod odstartován a vy se pustíte do obtížného souboje s konkurencí. Jednotlivé závodníky můžete jednak předjet nebo eliminovat.

Zobrazení tratě těsně před startem

Ukázka aktuální tratě, společně se soupeři

K tomu vám velmi dobře poslouží kulomet, do něhož musíte po cestě sbírat náboje. Pořídit si můžete dokonce i nášlapné miny, které spolehlivě vaše soupeře odrovnají. Musíte si však dávat velký pozor, neboť ostatní jezdci mají stejnou výbavu jako vy. Před závodem si lze pořídit i nárazník s bodlinami, které způsobí na ostatních vozidlech větší škodu. Vlastní závod má celkem tři okruhy.

Ve hře můžete likvidovat své protihráče

Ničení vozidel je ve hře na denním pořádku

Po skončení závodu, vám bude zobrazena tabulka s vaším aktuálním umístěním v celkovém žebříčku. Kromě finanční výhry, získají první tři vítězové ze závodu také body. Díky nimž můžete postupně stoupat v hodnocení. Na samém vrcholu vás pak čekají elitní závodníci, kteří vám nedají rozhodně nic zadarmo. Proto se snažte během všech závodu nasbírat co nejvíce zkušeností. Velkou výhodou je, že kromě munice, můžete sbírat na trati i další bonusy v podobě raketového pohonu či finanční odměny. Důležité je, abyste si dali za jízdy velký pozor na zákeřné lahvičky, jež jsou také roztroušeny po trati. Ty vám rozmaže na několik sekund obraz. Můžete tak díky tomu ztratit svou herní pozici.

Náhled bodového žebříčku

Žebříček všech hráčů společně s jejich body

Nyní bychom vám rádi představili servisní depo, v němž vás čeká mnoho možností, jak své auto vylepšit nebo opravit. V prvním okně, je zobrazen motor vašeho auta. Čím více jej vylepšíte, tím rychleji v závodě pojedete. Druhé okno nabízí nákup lepších pneumatik, díky nimž vám auto nebude v zatáčkách dělat smyky. Třetí možností je vylepšení odolnosti karoserie. Hlavním důvodem této možnosti je co nejvíce snížit devastující účinky, které vám způsobí vaši protihráči. Posledním a vlastně nejdůležitějším okýnkem je oprava vozidla. Zde vždy uvidíte, na kolik procent je vaše auto zničené a kolik oprava bude stát. V levém horním rohu naleznete nabídku koupě dalšího možného vozidla. Musíte mít však na něj samozřejmě finance.

Nákup lepších součástech na vozidlo

Obchod pro vylepšení automobilu

Poslední zastávko je ilegální obchod. Zde si můžete pořídit nejrůznější vybavení, které vám pomůže v závodě vyhrát. Samozřejmě, že na všechno jsou potřeba peníze. Toto vylepšení si můžete, ale také nemusíte pořizovat. To zcela záleží na vůli hráče. Jak již bylo řečeno výše, pořídit si můžete neplané miny, hroty na nárazník, raketový pohon, nebo sabotáž. Funkce sabotáže spočívá v tom, že bude zcela náhodnému protihráči zkrácena životnost automobilu. K dispozici je vám také lichvář, který vám může zapůjčit peníze, pokud je nutně potřebujete pro své auto. Se splátkami si nemusíte lámat hlavu, neboť pokud vyhrajete, vezmi si dlužnou částku z vaší výhry a pokud ne, tak vám budou narůstat penále.

K dispozici jsou i nelegální pomůcky či sabotáž

Ilegální obchod s bojovým vylepšením

Herní lokace, ve kterých budete jezdit, se neustále mění. Grafické zpracování vás rozhodně nijak neohromí, ale pro zahnání dlouhé chvíle na starším počítači je to ideální řešení. Při závodech budou v levé části obrazovky zobrazeny informace o každém jezdci. Kromě míry jeho poškození, uvidíte i počet kol, jež má za sebou, nebo jeho aktuální umístění v závodě. Podaří-li se vám v závodě zničit všechny soupeře, tak následuje jeho předčasné ukončení a také potěšující finanční bonus od smrtky. Tato situace však nastane pouze výjimečně, neboť soupeři se tak lehce zničit dobrovolně nenechají. Vřele vám doporučujeme si všechny své herní pozice ukládat, aby se vám nestalo, že si budete muset již splněnou pasáž zopakovat.

Ostrý závod nikoho nešetří

Ukázka závodu s vyřazeným závodníkem

Ovládání samotných vozidel je velmi jednoduché. Pro samotné řízení využijete šipky na klávesnici. Střílení a pokládání bomb zajišťuje tlačítkem Ctrl nebo Tab. Hru si lze kdykoli pozastavit a opětovně spustit. Zapomenout bychom rozhodně neměli ani na zrychlovací pruhy ve hře. Ty vám pomohou s rychlejším rozjezdem, díky čemuž můžete v závěru nečekaně finišovat.

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Recenze.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)