Skip to content


«
»

Řízení nákladních automobilů (tiráků) v simulátoru Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2

Obdivovali jste někdy řidiče několikatunových nákladních vozů, které se svým nákladem křižují cesty po celém světě? Pokud ano, tak pro vás dnes máme jeden z takových simulátorů, který vám umožní řídit jeden z těchto nákladních vozidel. Těšit se můžete na zcela realistický požitek z jízdy a to nejenom na cestách v Evropě, ale i po celém světě. Vaším úkolem bude vždy převést svěřený náklad z místa na místo.

Srdce a duše hry Euro Truck Simulator 2 je postaveno na řízení velkých nákladních souprav a to na různých místech po celém světě. Můžete začít pracovat na volné noze, a nechat se najímat od různých přepravních společností, pro něž budete pracovat. Tento způsob výdělku vám může přinést značné množství financí, které budete potřebovat pro nákup nových kamionů či nejrůznějšího vybavení či vylepšení. Velkou výhodou je i najímání cizích řidičů, kteří vám pomohou si založit vlastní přepravní společnost. Díky tomu tak značně stoupne nejenom váš finanční obrat, ale i vaše prestiž. Samozřejmě, že si můžete kdykoliv opět sednout za volant a vydat se na dlouhou cestu.

Mapa s úkoly od přepravních společností

Seznam možných úkolů i s přesnou trasou jízdy

Žádný simulátor není snadný, a to už ať už řídíte vlaky, stavební stroje, vysokozdvižné vozíky nebo nákladní automobily. U každého naleznete své klady i zápory. Čekají na vás obtížné manévry s obřím vozidlem, po přeplněných ulicích světových velkoměst. Vše bylo vytvořeno tak, aby hra působila co možná nejrealističtěji. Velmi zajímavý je přitom systém herních kamer, které vám umožní získat pohled z jakékoliv pozice. Přepínat lze tak mezi vnějším i vnitřním pohledem přímo z kabiny. Další kamera je umístěna nad předním kolem. Pro ovládání je nutné, si vybrat jeden z kontrolních systémů. K dispozici máte například klávesnice, myš nebo gamepad. Vše lze přesně uzpůsobit přáním a požadavkům všech hráčů. Velmi důležitá je také volba převodovky. Buď můžete při řízení klasicky řadit rychlostní stupně, nebo to vše za vás zařídí automatická převodovka.

Pohled na nákladní automobil

Jízda s obřím náklaďákem není jednoduchá

Ačkoli je největší důraz kladen na samotnou simulaci řízení, jsou vám k dispozici i další pokročilé herní možnosti. První z nich je bankovní půjčka a to nejenom na pořízení nových nákladních vozů, ale prostě na vše, co budete potřebovat zakoupit. Během určité doby, však musíte půjčku bance splatit, jinak vám budou růst penále. Při nákupu nových aut vždy uvidíte, jaká je jejich odolnost, nebo maximální míra jejich poškození. Zapomenout rozhodně nesmíme ani na méně obvyklou funkci, díky níž si můžete libovolně upravovat své zrcátka a vnitřní interiér vozidla. Poté, co si vše upravíte podle svého, vás čeká i úprava vzhledu nákladního automobilu. Díky všem těmto uživatelským úpravám, se stane vaše vozidlo opravdu jedinečným.

Vybrat si lze hned několik pohledů

Jízda při pohledu z kabiny řidiče

Pocit úspěchu není jen záležitostí vydělaných peněz, ale také získání nových dovednosti řidiče. Ty jsou ve hře zobrazeny pomocí procentuálních bonusů, jež se automaticky připočítávají ke konečnému zisku. Dalšími faktory, ovlivňující výdělek jsou i ujeté vzdálenosti či celkový čas, strávený za volantem. Co vás ovšem nejvíce překvapí, je velké množství detailně zpracovaných lokací, jako jsou Anglie, Paříž, Česká republika, Německo či Polsko.

Města jsou zpracována podle skutečnosti

Detailní zpracování evropských měst

Každá z těchto lokalit, má zcela originálně zpracované město, a to podle reálného vzhledu. Musíte si dávat velký pozor na dopravní situace, abyste během jízdy nebourali. Připomenout je však nutné i dopravní předpisy, které jsou v každé zemi zcela jiné, nemluvě o použitých dopravních značkách apod. Jednotlivé místa jsou od sebe opravdu velmi daleko, a tak je ve hře možné čas poposunout kupředu.

Hra rozhodně nepostrádá reálnost

Průjezd hranicemi jednotlivých států

Pravost každého města zůstává ve hře opravdu nedotčena. Značení ulic je zcela podle skutečnosti, což poznáte ve chvíli, kdy budete projíždět známým městem. Co je ještě působivější, je to, že si můžete přímo ve vozidle pouštět některé živé rozhlasové stanice právě z těchto lokalit. Při založení své vlastní společnost, lze sídlo založit na kterémkoliv místě na světě. Vaše řidičské dovednosti si můžete vyzkoušet ještě dříve, než vyjedete do ostrého silničního provozu.

Důležitou součástí hry je i mapa se silnicemi

Herní mapa s ukázkou možných cest po Evropě

Hráčům je k dispozici výukový tutoriál, jehož prostřednictvím se naučíte veškeré ovládání vozidla, jeho manévrování, připojování či odpojování návěsu apod. Jistě vás ve hře zaujme i realistické počasí, měnící se opravdu každou chvíli. Z pěkného slunečného počasí, se může rázem vyklubat bouřka s kroupami či přívalovými dešti. Všem těmto podmínkám je nutném přizpůsobit i svou jízdu.

Hra nabízí i výukový tutoriál

Zkušební jízda s vozidlem na cvičišti

Nyní bychom se chtěli ještě podívat na samotné grafické zpracování hry. Celkově se dá říci, že se hra vývojářům opravdu povedla. Na rozdíl od prvního dílu, byly opraveny některé grafické chyby. Jak již bylo řečeno, herní okolí rozhodně na reakčnosti neubírá, ba spíše naopak. Foukání větru, déšť či bouřky vám dodají pocit opravdové jízdy. Co se týče zpracování vlastního vozidla, několik nedodělků může zkušený hráč pozorovat, ale není to nic, co by vám mohlo kazit slibovaný požitek z jízdy. Při vnitřním pohledu, uvidíte v kabině dokonce i interaktivní řídící panel s blikajícími kontrolkami směrovek apod. Otáčení volantu je samozřejmostí.

Editační okno pro provádění úprav

Nákup a úprava nákladního vozidla

Co se dá na konec o hře říci? Její herní zpracování je nepochybně na vysoké úrovni. Nevýhodou jsou však vyšší grafické nároky na provoz této hry, a to zejména na grafickou kartu počítače. Můžete si samozřejmě v nastavení snížit kvalitu grafiky, to však bude mít citelný dopad na herní zážitek. I když, sekající se obraz při jízdě, také nikoho příliš neosloví. Tak na co ještě čekáte? Vyzkoušejte si hru i vy, a sami zjistíte, že se od monitoru svého počítače nehnete dříve, dokud se svým vozidlem nedojedete až do cíle.

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)