Skip to content


«
»

Vlastní působivé foto prezentace vytvořené programem PhotoStage

PhotoStage

Léto se k nám již nezadržitelně blíží a mnoho z vás jistě přemýšlí o tom, kam letos vyrazí na zaslouženou dovolenou. Jistě není třeba dodávat, že bez ohledu na místo, které si vyberete, budete mít velkou spoustu fotografií, jež vám budou vaši dovolenou připomínat. Nehledě na to, že se o ně budete chtít podělit i s rodinou nebo přáteli. Když budete chtít své fotografie prezentovat, můžete proto využít klasického prohlížeče ve Windows. Chcete-li však udělat dojem, vytvořte si fotografickou prezentaci v profesionálním programu, jež bychom vám dnes chtěli představit.

Program PhotoStage  představuje opravdu elegantní řešení pro prezentaci vašich fotografií. Kromě mnoha funkcí mát tu výhodu, že zajistí pravidelnou změnu snímků, což vám umožní se soustředit na aktuálně zobrazenou fotografii. Navíc můžete tímto způsobem udělat dojem na své přátele či rodinu. Tato aplikace představuje velmi jednoduché uživatelské rozhraní, takže jej mohou využít nejenom zkušení uživatelé, ale i tací, kteří nemají s tvorbou fotografických prezentací žádné zkušenosti. Jedna věc vás jistě na tomto programu překvapí a to skutečnost, že podporuje nejenom grafické, ale také video soubory. Aplikace umožňuje také náhled vytvořených snímků v prezentaci a to pro jejich jednodušší a lehce kontrolovatelný sled.

Vhled programu před nahráním fotografií

Základní vzhled pracovního prostředí

Říká se, že krása je v očích toho, kdo se dívá, zatímco vlastní přidávání snímků do prezentace, budete nutné uživatelsky poupravit tak, aby byl její vzhled co nejvíce originální. Program vám poskytne mnoho různých možností, jak své fotografie učinit neobyčejnými. Navíc je vše ve srozumitelné podobě, díky čemuž nebudete mít s úpravou snímků žádné problémy. Pravděpodobně nejzajímavější možností ze všech, je možnost přidání vlastního vyprávění. Jednoduše stačí, když stisknete tlačítko „záznam“ a požadovaný komentář namluvíte. Pokud máte pocit, že by měl být k jednotlivým snímkům připojen i komentář, pak tato zvuková nahrávka udělá práci za vás. Tato funkce je opravdu velmi často využívaná a to zvláště pro různé porady, konference apod. Využít k tomu můžete integrovaného mikrofonu. Pokud jím váš počítač nedisponuje, stačí připojit jakýkoliv externí. Nahrávání probíhá přímo v programu a délka můžete mít maximálně deset minut. K tomu účelu jsou vám k dispozici všechny standardní ovládací prvky, pro nahrávání, přetáčení nebo vymazávání nahraného zvuku.

Z vložených snímků si můžete ty pravé teprve vybrat

Prohlížení všech vložených fotografií

Kromě přidání mluveného komentáře do vaší prezentace, podporuje aplikace také další užitečné funkce. Jednou z nich je také „zoom efekt“, který může při prezentaci vybraný snímek zvětšit na předem nastavenou hodnotu. Při použití této aplikace je však důležité správné nastavení míry zvětšení, neboť my mohlo lehce dojít k rozmazání. Další možností je ořezání zvoleného snímku, změna jeho barvy, úprava jasu, kontrastu či gama parametrů. Využít přitom lze i přednastavených filtrů, kterých je v programu k dispozici opravdu hodně. Vámi vybrané nastavení, si můžete dokonce uložit a kdykoliv opět použít. Díky tomu si tak ušetříte nejenom čas, ale i práci. Množství uložitelných filtrů je opravdu veliké. Dokonce máte možnost přepisovat i ty stávající.

Uživatelské nastavení vloženého textu

Barevné nastavení textu, vloženého do fotografie

Na konec bychom vám rádi představili poslední funkci, která vám umožní přidat do zvolené fotografie libovolný textový titulek, jenž bude sloužit jako popisek. Samotný text si můžete i upravovat, a to hlavně jeho styl, zarovnání, barvu nebo pozici ve snímku. Důležité je však říci, že pokud nebudete s výsledky spokojeni, můžete všechny provedené změny vrátit zpět a získat tak původní vzhled fotografie. Poté vám nic nebrání v tom, abyste začali s úpravami od začátků. Pokusů máte opravdu neomezeně, což vám přináší opravdu velkou výhodu. Jakmile si upravovanou fotografii uložíte, současně s ní budou uloženy i všechny změny, které byly na něm provedeny. Proto si vždy dobře rozmyslete, zda chcete snímek fakticky uložit. Později již změny nelze vrátit zpět.

Nejrůznější možnosti při editaci fotografie

Vlastní nastavení vzhledu fotografií

Jakmile dokončíte vkládání fotografií do programu, máte možnost svou prezentaci ještě doplnit o libovolný hudební soubor, jenž bude přehráván na pozadí. Zvolit si můžete přesnou pasáž, v níž bude hudba přehrávána, nebo například více skladeb, jdoucí po sobě. Podporovány jsou všechny standardní zvukové formáty, jako jsou MP3, WAV apod. Po dokončení všech nutných kroků a úprav, si musíte zvolit výstupní médium, na něž svou prezentaci uložíte. Na výběr máte opravdu široké množství médií, načež vybírat lze z pevného či přenosného disku, CD, DVD, mobilních telefonů nebo PDA. Na disky CD a DVD je prezentace ukládána do ISO formátu. Dokonce lze vypalovat i na Blu-Ray disky.

Možností, kam prezentaci uložit je několik

Výběr výstupního média pro prezentaci

Pro všechny uživatele, kteří chtějí mít svou prezentaci v určitém formátu, nabízí program PhotoStage možnost, vytvářet a zapisovat video soubory s následujícími příponami: AVI, WMV, ASF, MPG, 3GP, MP4, MOV nebo FLV. Pokud se jedná o rozlišení videa, to závisí na zvoleném výstupním médiu. Nejmenší rozlišení je 640×480 a maximální 20000×1500. Velkou výhodou jsou úpravy délky prezentace či různé přechodové efekty. V základním nastavení jsou k dispozici jen tři. Pokud budete chtít nabídku přechodových efektů rozšířit, můžete si další stáhnout z domovské stránky programu. Samotné uživatelské prostředí je přehledné a navíc pěkně graficky zpracované. Ovládání lze provádět jak pomocí myši, tak i pomocí předdefinovaných klávesových zkratek.

Náhled vlastní prezentace

Kompletní zobrazení hotové prezentace

Na samém konci bychom tedy chtěli shrnout všechny kladné a záporné stránky tohoto programu. Dokáže vám opravdu profesionálně pomoci při vytváření vlastní prezentace, složené z multimediálních souborů. Vložených fotografií může být neomezené množství. Jistě vás potěší i skutečnost, že si můžete prezentaci uložit v několika různých formátech. Součástí programu je i nápověda, která vám může v případě nejasností pomoci. Vzhledem k tomu, že je poskytován program PhotoStage zcela zdarma a obsahuje mnoho užitečnými funkcí, je z něj opravdu kvalitní alternativa k placeným programům podobného zaměření. Chce-li své fotografie prezentovat na úrovni, pak jistě využijte tohoto šikovného pomocníka.

Rubrika: Počítačové programy, Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)