Skip to content


«
»

V záchranářském simulátoru, budete velet policii, hasičům, zdravotníkům i technikům

Emergency 4

Existuje jen velmi málo lidí, kteří se ve svém životě, alespoň jednou netoužili stát policistou, hasičem, nebo lékařem. Bohužel, však jen velmi malé části se toto přání ve skutečnosti splnilo. My bychom vám dnes chtěli detailněji představit strhující záchranářský simulátor, který vás připoutá k monitorům na dlouhou dobu.

Možná již mnozí o hře Emergency 4 slyšeli, nebo ji dokonce i hráli. Ovšem pro ty, kteří toto štěstí doposud neměli, tu máme pár detailnějších informací. Samozřejmě, jako každá hra, tak i tento kvalitní simulátor se postupně vyvíjel a tak existují i jeho tři předcházející verze. Základní myšlenkou, nebo chcete-li principem, je simulace záchranných složek. To znamená, že budete moci ovládat nejenom policii, ale i záchrannou službu, hasiče nebo techniky. Vše je dokonale a velmi věrohodně zpracováno, a to včetně dramatického hudebního doprovodu, který se mění dle aktuální situace.

Zásah hasičských člunů na vodě

Hasit požáry můžete i pomocí hasičských člunů

Jakmile si hru nainstalujete, máte před sebou základní herní menu, které vám toho může hodně nabídnout. Základní složkou je kampaň, ve které budete plnit více než dvacet různých úkolů, které se samozřejmě stávají postupně těžšími. Hned pod ní se nachází „Volná hra“, která je ovšem na této hře nejzajímavější a to proto, že nikdy nezevšední. Vaším hlavním úkolem bude hlídat své město dvacet čtyři hodin denně, ve dne či v noci. Musíte co nejrychleji řešit zcela nahodilé a nepředvídatelné situace, jako jsou požáry, krádeže, bombové útoky nebo srdeční slabosti. Někdy se dlouho nic neděje a z toho nevíte, kde dříve zasahovat.

Náhled základního menu hry

Základní menu hry s výběrem herního režimu

Pokud si zvolíte tuto možnost, budete v ní mít na výběr, mezi nekonečnou hrou a výzvou. Rozdíl je přitom velmi jednoduchý. V režimu „Výzva“, se budou postupně stávat zásahy obtížnějšími a také mnohem častějšími. Z vaší strany to vyžaduje maximální soustředění a také rychlé rozhodování. V „Nekonečné hře“, bude obtížnost pořád stejná, což znamená, že ji budete moci hrát opravdu hodně dlouho. Dalším tlačítkem je síťová hra, pro hru s ostatními hráči po internetu. Pravá strana základního menu obsahuje nastavení, uložené hry, autory a konec hry.

Nyní bychom se rádi přesunuli k samotné hře. Nejdůležitější stránkou ve hře je samozřejmě ta ekonomická. Všechno vybavení a vozy si musíte z vlastních finančních zdrojů pořídit. Pokud jste se rozhodli hrát kampaň, musíte své záchranářské vozidla do akce vysílat promyšleně, neboť zde sice nic nakupovat nemusíte, ale každé vyslání auta něco stojí. Finanční prostředky jsou pro každou misi dostupné pouze do určitého limitu. Bude-li hrát volnou hru, budou vám finanční prostředky na konto přibývat každý den v pravé poledne.

Nabídka obsazení jednotlivých vozidel

Seznam dostupných vozidel, s možností výběru jejich osádky

Jak již bylo řečeno, ke každé události je potřeba nasadit různá vozidla s přesně zvolenou osádkou. Do hasičských aut lze umístit standardní hasiče, hasiče s dýchacím přístrojem, protichemickou jednotku nebo dokonce potápěče. Policejní vozy můžete obsadit řadovými policisty, odstřelovači, zásahovou jednotkou nebo vyjednavači. Záchranná služba obsahuje pouze zdravotníky a lékaře. Technická služba disponuje jen opraváři, kteří dokážou například spravit rozbitý semafor nebo železniční přejezd.

Hašení rozsáhlého požáru na letišti

Náhled zásahu vašich hasičských jednotek

Při vlastním zásahu, budete potřebovat i speciální vybavení, kterým disponují jedině hasiči. Mezi základními potřebami naleznete sekeru, hadici, hydraulické nůžky, záchranný nafukovací polštář nebo hasicí přístroj. To vše může hasič použít, dle vašich instrukcí. Je ovšem dobré vědět, že pokud hasič drží jedno vybavení, nemůže vzít druhé. Musíte si dávat pozor na zdraví všech svých jednotek, které by mohli velmi snadno dojít k úrazu. Stejně tak vám může vaše vozidlo explodovat, umístíte-li jej blízko ohně.

Velkou přednostní této hry je v první řadě její reálnost a také nevypočitatelnost. Pomineme-li, že se může kdykoliv změnit počasí, mohou nastat přívalové deště, bouřky, nebo zemětřesení, mohou se také bortit části domů, silnic nebo mostů. Nejhorší zkušeností pro vás však bude šířící se nebezpečný plyn, kterým se mohou nakazit nejenom civilisté, ale také vaše jednotky. Proto musíte včas povolat protichemickou jednotku, která se postará o jejich dekontaminaci.

Zásah policejních jednotek v domě

Pohled dovnitř budovy při policejním zásahu

Pro větší atraktivitu, umístili autoři do hry i několik speciálních misí, které vás opravdu dostanou. V první se budete moci podívat na Antarktidu, kde byla poničena polární základna, kterou navíc ohrožují polární medvědi. Druhou misí je únos letounu v Arabských emirátech. Všechny tyto mise, musíte splnit v co nejkratším čase, za použití co nejlevnější techniky a samozřejmě také ztrátách na lidských životech.

Jednotky v Los Angeles módu do hry

Zahraniční jednotky Los Angeles, které lze do hry vložit

Základní hra je vytvořena dle německé předlohy. Ale jistě vás potěší skutečnost, že si do ní můžete instalovat různé módy, které vám vozidla i jednotky promění. Za zmínku stojí jak Český mód, tak i Brněnský, jež vám umožní ovládat naše, dobře známé záchranné vozidla, včetně policejních vozů s novým vzhledem. Hra je prostě špičkou ve své kategorii a můžeme vám ji vřele doporučit.

Rubrika: Návody, Ostatní, Počítačové hry.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)