Skip to content


«
»

Překvapte své blízké originálním kalendářem s vlastními fotografiemi

TKexe Kalender

Již vás nebaví kupovat ty stále stejné kalendáře s obrázky přírody, měst apod.? Pokud byste si chtěli raději vytvořit svůj vlastní, originální foto kalendář, do kterého byste si mohli vložit své vlastní digitální fotografie například domácích mazlíčků či letní dovolené, pak rozhodně čtěte dále. V dnešním článku bychom vás chtěli seznámit právě s jedním šikovným pomocníkem, který umožní si svůj kalendář vytvořit. Samozřejmě, budete mít k dispozici nepřeberné množství funkcí, jež můžete využít. Dobrou zprávou je také skutečnost, že si svůj kalendář mohou vytvořit nejenom zkušení, ale i méně začínající uživatelé.

Dalo by se říci, že jedním z nejlepších volně šiřitelných programů je TKexe Kalender. Ukrývá v sobě všechny potřebné funkce, jež jsou zapotřebí k vytvoření vlastního, originálního kalendáře. Mnoho uživatelů jistě potěší i skutečnost, že v samotném programu je také integrován český jazyk, díky němuž se budete moci nejenom lépe orientovat, ale také bude kalendář kompletně vytvořen s českými názvy dnů a měsíců. Je pro vás připraven přehledný průvodce, s nímž vám bude samotná tvorba trvat jen několik minut. Vše zvládnete rychle, pohodlně a navíc zcela zdarma. Nemusíte přitom opustit ani pohodlí vašeho domova.

Vybrat si můžete z několika typů kalendářů

Možnost výběru typu kalendáře

Poté, co si program stáhnete do počítače, je nutné jen jej nainstalovat do systému. Celou instalací vás taktéž provede srozumitelný průvodce. V něm máte možnost si zvolit i místo, kam bude program posléze nainstalován. Jakmile bude vše nainstalováno, zobrazí vám program nabídku, zda chcete otevřít stávající projekt, nebo vytvořit zcela nový kalendář. Vyberete-li si možnost tvorby zbrusu nového kalendáře, musíte zadat nejenom jeho libovolný název, ale také přesné umístění toho, kam bude vámi tvořený kalendář uložen. Důležitou volnou je také výběr typu kalendáře, jež si chcete vytvořit. Na výběr máte celkem čtyři možnosti. První je klasický týdenní, druhý je měsíční, třetí roční a poslední je speciální narozeninový.

Nastavení mnoha uživatelkých možností

Nastavení svátků a významných dnů v kalendáři

Z důvodu toho, abyste si mohli udělat mnohem lepší představu, si vybereme kalendář měsíční. Tento krok je velmi důležitý a není jej radno podceňovat. Na volbě je přímo závislé množství digitálních fotografií, jež bude pro tvorbu kalendáře později potřebovat. Další krokem je zadání počtu jednotlivých měsíců. Velkou výhodou je možnost vytvoření zcela unikátní stránky, kterou můžete poté použít jako obal. K docílení této stránky si musíte však dávat pozor, jak bude čísla stránek v kalendáři počítat. Pokud začnete od jedničky, bude první stránka vytvořena jako leden. V tom případě musíte začít číslování od nuly, kdy bude právě nula počítána jako stránka pro obal.

Ukázka ročního kalendáře v elektronické podobě

Náhled kalendáře i funkcí dodatečného vkládání informací

Samotné pracovní prostředí programu vás rozhodně mile překvapí svou přehledností, díky níž budete moci rychleji a efektivněji pracovat. Nyní bychom vám o jeho pracovním prostředí chtěli říci něco bližšího. Je rozděleno na tři samostatné oblasti. První obsahuje programové menu, jenž je umístěno u horního okraje obrazovky. Dále je zde k dispozici základní panel nástrojů a pak samostatný prostor, ve kterém budete svůj kalendář vytvářet. Dá se říci, že v něm máte zcela volné pole působnosti při vlastní tvorbě a kompletaci kalendáře. Všechny změny jsou zobrazeny v reálném čase, takže máte vždy možnost je vrátit zpět, pokud s nimi nebudete spokojeni.

Fotografie lze vkládat po jednom nebo i hromadně

Vkládání vybraných fotografií do kalendáře

Nedílnou součástí programu je i jeho nastavení, to vám může nabídnout nejrůznější možnosti a to jak v rozložení pracovního prostředí, tak i nastavení jednotlivých svátků, významných dnů či narozenin blízkých. Nastavení je zpracováno formou tabulky, takže se nemusíte obávat toho, že byste se v něm nevyznali. Zapomenout bychom neměli ani na změnu velikosti kalendáře při tisku. Vybrat si můžete z několika přednastavených standardních velikostí, které se při tvorbě kalendářů používají. Je to pouze na vás, kterou velikost si zvolíte. Pokud si z přednastavených šablon velikostí nevyberete, pak máte možnost zadat svou vlastní libovolnou velikost, což je rozhodně velkou výhodou tohoto programu.

Rozdíli kalendářů jsou patrné na první pohled

Náhled dvou různých typů kalendářů

Nyní bychom vás rádi seznámili s možnostmi, které jsou vám k dispozici při vkládání fotografií do šablony kalendáře. Jistě vás potěší i fakt, že fotografií můžete vkládat i více. Jakmile si snímek do kalendáře vložíte, může s ním libovolně hýbat či jej otáčet. Vložit do nich lze i jakýkoliv text, u něhož je možné nastavit typ, velikost, barvu či pozici. Při vkládání více snímků, se mohou dokonce i vzájemně překrývat, což působí opravdu originálním dojmem. Když už jsme při té úpravě, jistě oceníte i volbu zcela jiné barvy, pro každý měsíc. Vybrat si můžete z celé barevné palety, jež v programu k dispozici. Jestliže se vám žádná nelíbí, není nic jednoduššího, než si svou barvu nadefinovat sám a to včetně odstínu.

Nastavit si můžete jakýkoliv detail

Pokročilé nastavení fotografie na stránce

Poté, co si všechny stránky kalendáře přizpůsobíte, přejde k poslední fázi vlastní tvorby a tou je uložení nebo případné vytištění projektu. Jakou možnost si již vyberete, závisí zcela na vás. Pokud máte k počítači připojenou tiskárnu, můžete si kalendář postupně vytisknout. Jestliže ne, můžete si jej uložit v klasických obrázcích. Bohužel nevýhodou je, že není možné kalendář převádět do populárního formátu PDF. V neposlední řadě je dobré připomenout, že je možné využít v programu i detailní nápovědy, která vás krok po krku provede všemi fázemi tvorby.

Finální podoba kalendáře

Zobrazení konečné podoby kalendáře před tiskem

Co by se dalo o tomto programu na závěr říci? S tímto šikovným pomocníkem, si budete moci vytvořit své vlastní originální kalendáře. Sami jsme tento program vyzkoušeli a můžeme s čistým svědomím říci, že výsledné projekty jsou opravdu velmi působivé, s originálním vzhledem. Takže jediné, co vám můžeme doporučit je, si tento program osobně vyzkoušet. My dáváme jednoznačně palec nahoru.

Rubrika: Počítačové programy, Recenze, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)