Skip to content


«
»

Na vlastní kůži si můžete zahrát i mistrovství světa v hokeji!

NHL 07

Nový ročník NHL nabízí svižný hokej s českým komentářem, domácí extraligou a propracovaným ovládáním. Nabídka herních režimů je skutečně velmi bohatá. Samozřejmě si můžete střihnout přátelský zápas nebo turnaj či ligu. Také si ale můžete potrénovat samostatné nájezdy. Zapomenout bychom rozhodně neměli ani na multiplayerové režimy, které vám dovolí hrát třeba světový turnaj nebo ligovou sezónu s ostatními hráči na internetové síti.

Nejzajímavějšími singleplayerovými režimy jsou ve hře  nepochybně Dynasty a Be A Pro. Dynasty je klasickým, již dříve v různých variacích použitým manažerským módem – vyberete si ligu (včetně naší O2 Extraligy – i když bohužel ne zrovna přesně obsazené) a tým, a vrhnete se do kolotoče zápasů, výměn hráčů, nastavování strategií či vylepšování zázemí. Ihned po vytvoření charakteru máte možnost zúčastnit se začátečnického tréninku, který předvede krásu moderního ovládání „skill stisk“. Tento trénink doporučujeme projít klidně vícekrát především nováčkům, kteří s ním nemají zkušenosti. Kontrola hráčů spočívá v samotném ovládání bruslení a hokejky.

Pohled na ledovou hrací plochu ve hře

Pohled jedné z několika kamer

Režim Be A Pro je v sérii NHL novinkou. Začínáte obvykle jako nezkušený hráč, kterému dává trenér příležitost maximálně ve třetí pětce, a vaším cílem je stát se hvězdou ligové soutěže. Nepůjde ovšem o nic lehkého – jako nováček začnete na farmě a pokud se vám nebude dařit plnit pokyny trenérů, do NHL se jen tak nepodíváte. Pohyb po ledě, přihrávky, útočení, bránění, střelba,… to všechno je hodnoceno a započítáváno do vašich hráčských statistik. O motivaci se starají jak samotné zápasy, tak dlouhodobé úkoly, které vám udělí trenér na začátku sezóny. Spočívají například v nasbírání určitého počtu bodů, v případě hry za brankáře udržení procentuální úspěšnosti na určité hladině a tak dále.

Organizace a správa vlastního týmu

Správa vlastního hokejového týmu

Bez nadsázky lze říci, že v tomhle režimu si vyzkoušíte klasické RPG prvky, protože za kvalitní výkony budete odměněni zlepšenými atributy. Be A Pro nefunguje vůbec špatně, i když z logiky věci vyplývá, že nejste tak často ve hře, jako když ovládáte celé mužstvo. Na druhou stranu jde o dynamičtější zábavu nežli analogický režim v sérii FIFA, jelikož díky menšímu hřišti i počtu hráčů jste zkrátka „ve hře“ mnohem častěji. I když si čas do času odpočinete na střídačce… Samotné zápasy nejsou vůbec špatné, je fajn, že díky různým stupňům obtížnosti si zahraje opravdu každý. Góly padají z různých situací: občas se povede dát gól od modré, jindy doklepnete puk poskakující před brankářem, a samozřejmě se dá skórovat i z nájezdu.

Vysoká úroveň grafického zpracování

Skvělé zpracování kompletního hokejového světa

Ovládání ve hře NHL 09 je k dispozici hned v několika variantách. Klávesnice a klasické ovládání na gamepadu je klasické, tedy bruslíte, nahráváte, střílíte, hákujete, klamete soupeře… A můžete si třeba i lehnout do střely. Hlavní novinkou jsou nové pohyby hokejkou – nadzvedávání a vypichování. V případě zmíněného nadzvedávání můžete hráči před sebou klepnout do hokejky a ulovit si kotouč pro sebe. Pozor musíte dávat na to, aby se po vás příliš nedíval rozhodčí, neboť od klepání do hokejky není daleko do atakování obličeje a dalších částí těla soupeře. Pořád ale nedosáhnete tak efektního vedení hráče jako při použití tzv. hybridního ovládání, dostupného jen na gamepadu. V takovém případě si užijete na jedné analogové páčce ovládání hráče, a na druhé vedení jeho hokejky.

Nabídky, v níž máte k dispozici několik možností

Nabídka možností při přerušené hře

Grafika v samotné hře opět pokročila, ale jen o pár malých krůčků. Animací je docela dost a známější hráče poznáte na první pohled. O komentář k zápasům se v české verzi postaralo známé televizní duo Vichnar – Záruba. Nový ročník NHL 09 ale i přes jisté drobnosti můžeme prohlásit za plnohodnotného pokračovatele, který opět vybrušuje rodící se diamant. Změn sice není tolik, ale jsou v zápasech opravdu cítit a je nutné se s nimi sžít. Pokud se vám to povede rychle, máte před sebou rok nerušeného hraní nejlepší simulace hokeje, která je momentálně na trhu k mání.

Rubrika: Počítačové hry, Recenze.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)