Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Samsung Galaxy Note II probourá hranici mezi tablety a telefony

Společnost Samsung oznámila světu příchod novinky, která definitivně odstraní pomezní čáru, která vždy dělila tablety a telefony. Trefný název „tabletofon“ by mohl vystihnout všechny nadcházející generace telefonů s extrémně velkým displejem.

Novinka ponese název Samsung Galaxy Note II, první verze sice už vyšla, ale druhá má být mnohem propracovanější. Hlavním terčem, na který čekají miliony technických nedočkavců je 5,5″ Super AMOLED Pentile displej s rozlišením 1680×1050 bodů. Až se novinka na trhu objeví, tak bude prakticky bez konkurence, protože takto velký displej zatím žádná společnost nenabídla.

Kromě velkého displeje bude možná obsahovat i nový operační systém Jelly Bean, ale stále se neví zdali se nezůstane u Ice Cream Sandwich.  Galaxy Note II bude obsahovat dvoujádrový procesor Samsung Exynos 5250 s frekvencí 1,7 GHz, který bude postaven na architektuře ARM Cortex-A15. Operační paměť bude 1,5 GB RAM.

Veškeré další informace jsou utajené, Samsung by měl v následujících měsících poskytnout více podrobnějších specifikací o tomto tabletofonu. Přesné datum, kdy se novinka uvede na trh zatím není známé stejně tak jako jeho cena, která by měla být vysoká. Přesto Samsung prozradil, že by mohl přijít na trh na podzim, možná už v říjnu.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)