Skip to content


«
»

Nejen na dovolenou zcela zdarma – virtuálně s cestovkou CKZadara se StreetView

CKZadara

Zajímavý, leč trochu kuriozní projekt je CKZadara.cz. Jedná se o web, který Vás pomocí Google StreetView zavede do nejrůznějších destinací na dovolenou a na různá zajímavá místa po celém světě. Jak je řečeno na úvodní stránce – cestování zdarma, stačí přesunout žlutého panáčka. Nemusíte hledat v mapě, přímo v nabídce jsou desítky míst. Navíc, zde funguje StreetView bez Adobe Flashe.

Zajímavý nápad, zajímavé cestování. To je virtuální cestovní kancelář CKZadara. Vezme Vás na dovolenou či do zajímavých míst zcela zdarma. „Cestování“ totiž probíhá pomocí Google StreetView. Není nutné hledat v mapě, cestovka nabízí několik zajímavých destinací přímo v nabídce. Vydejte se virtuálně například do centra Dubrovníku, do finských národních parků, k zajímavým místům v Izraeli či naprosto kamkoli jinam. To vše nabízí virtuální CKZadara.

Na úvodní stránce najdeme výběr států k cestování

Na úvodní stránce najdeme výběr států k cestování

Na úvodní stránce vlevo nalezneme nabídku států, do kterých se můžeme ihned podívat. Po kliknutí na danou zemi se zobrazí další možnosti – konkrétní „výlety“. Vybereme-li tak například Portugalsko, můžeme se podívat do zajímavých míst včetně nejzápadnějšího výběžky Evropy Cabo da Roca.

Nabídka virtuálních výletů v Portugalsku

Nabídka virtuálních výletů v Portugalsku

Poté již stačí jako v běžné mapě Googlu přesunout žlutého panáčka do mapy a procházet se pomocí StreetView. Zdejší StreetView nevyžaduje Flash.

 

Návštěva Tokia, finské přírody nebo uličkami v Norimberku

Návštěva Tokia, finské přírody nebo uličkami v Norimberku

K trasám je také komentář, takže víte zároveň co vlastně vidíte, není to jen mapa.

Cestování s popisy míst

Cestování s popisy míst

Kromě procházení zajímavých míst si můžeme mapu přesunout naprosto kamkoli na světě a projít si pomocí StreetView libovolná místa. Nejsme tak omezeni jen nabídkou „zájezdů“, ale je možno si projít jakékoli místo, kde StreetView je. Třeba někam u nás, tuzemské cíle totiž v nabídce úplně chybí. Například se podíváme k Mechovému jezírku na Rejvízu v CHKO Rejvíz na Jesenicku (či kamkoli jinam ná napadne).

Podívat se můžeme kamkoli i mimo nabízené zájezdy

Podívat se můžeme kamkoli i mimo nabízené zájezdy

CKZadara je zajímavý, trochu kuriozní projekt virtuálního cestování. Pomocí StreetView procházíme mapu a navíc k jednotlivým cílům je také komentář, tskže víme kde jsme a co vidíme. Mapu se lze posunout i mimo nabízené cíle a podívat se tak kamkoli jinam, samozřejmě bez popisů. Zajímavá myšlenka propojit StreetView se zajímavými místy coby průvodce.

Rubrika: Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)