Skip to content


«
»

Výpočet.cz Vám spočte BMI, hladinu alkoholu v krvi, velikosti oblečení a mnohem více

Výpočet.cz

Výpočet.cz je šikovná sada online nástrojů pro nejrůznější praktické výpočty. Je možno si spočítat své BMI, alkohol v krvi, čistou mzdu, kdy do důchodu či třeba velikosti oblečení. Obsahuje i jednoduchou kalkulačku pro každodenní výpočty. Předností je také aktuálnost, například výpočet čisté mzdy či nemocenské je pro rok 2014 i pro předcházející roky. Všechny výpočty lze rovněž odeslat e-mailem v HTML či prostém textu.

Díky online službě Výpočet.cz máte vždy po ruce mnohé praktické výpočet, od finanční oblasti až kalorické tabulky. Celkem je k dispozici 12 druhů výpočtů, jak ukazuje obrázek níže.

Výpočet.cz nabízí 12 druhů praktických výpočtů

Výpočet.cz nabízí 12 druhů praktických výpočtů

Po kliknutí na kteroukoli položku se zobrazí formulář k zadání vstupních dat k výpočtu cílové hodnoty. Propracovaný je například alkoholmetr, který umožní přesné zadání typu konzumovaných lihovin a jejich počet. K dispozici máme základní a rozšířené zobrazení nápojů. Výpočet obsahuje také přehledný graf poklesu hladiny alkoholu v krvi.

Alkoholmetr s podrobným zobrazením nápojů a graf poklesu

Alkoholmetr s podrobným zobrazením nápojů a graf poklesu

Přesto, jak je na stránce uvedeno, výpočet je pouze orientační a od skutečných hodnot se může lišit v závislosti na dalších fyziologických aspektech každého jedince.

Neméně zajímavý je výpočet BMI, tedy tzv. Body Mass Index, který vyjadřuje Váš stav hmotnosti ku výšce a tím také možná zdravotní rizika spojená s obezitou. Stačí zadat svou výšku a hmotnost a ihned se dovíte, jak na tom jste. Opět je zde upozornění, že tabulka je orientační a jiné výsledky mohou být u dětí a nemocných osob. U zdravých lidí je tento model poměrně vypovídající.

Výpočet BMI prozradí, jak jste na tom se svou hmotností

Výpočet BMI prozradí, jak jste na tom se svou hmotností

Na výpočet BMI skvěle navazují kalorické tabulky, díky nimž zjistíte, které potraviny obsahují kolik kalorií a navíc Vám umožní si sestavit svůj jídelníček. V databázi je více než 38000 potravin, v nabídce jsou surové i hotové potraviny a jednoduše tak například zjistíte, kolik kalorií dodá porce dušené rýže včetně rozložení nutričních hodnot ve formě koláčového grafu.

Výpočet.cz nabízí také kalorické tabulky více než 38000 potravin

Výpočet.cz nabízí také kalorické tabulky více než 38000 potravin

Výpočty v oblasti finanční oblasti potěší aktuálností, neboť většina je nabízena již pro letošní rok 2014 a k dispozici také pro předcházející roky pro srovnání. To se týká například výpočtu čisté mzdy nebo nemocenské.

Aktuální výpočet čisté mzdy či nemocenské se srovnáním

Aktuální výpočet čisté mzdy či nemocenské se srovnáním

Mezi další finanční výpočty patří hypoteční a leasingová kalkulačka či výpočet důchodu. Nechybí ani spočtení věku, ve kterém půjdete do penze.

Zajímavý je modul pro výpočty velikosti oblečení a bot. V různých regionech světa se velikosti udávají jinak a Výpočet.cz přináší jednoduchý převodník velikostí. Každá tabulka přehledně ukáže velikosti včetně grafického znázornění.

Tabulka a převodník velikostí oblečení a bot

Tabulka a převodník velikostí oblečení a bot

U mnohých kategorií najdeme i grafický popis. Tabulky jsou přehledné a uvádí dostupné velikosti.

Tabulky velikostí oblečení s grafickým popisem

Tabulky velikostí oblečení s grafickým popisem

Nechybí ani dětské velikosti a k dispozici je také převodník mezi různými systémy značení velikostí v různých zemích pro dámské i pánské oblečení.

Výpočet.cz dále nabízí jednoduchou kalkulačku pro běžné jednoduché výpočty. Nabízí skutečně jen základní aritmetické operace, nic navíc od ní nečekejme.

Nabízená kalkulačka je opravdu základní

Nabízená kalkulačka je opravdu základní

Celkově je Výpočet.cz šikovnou sadou pro nejrůznější praktické výpočty v různých oblastech. U finančních výpočtů potěší aktuálností a celkově je rozhraní jednoduché a srozumitelné. Šikovný výpočetní pomocník od alkoholu, přes BMI až po roky do důchodu či oblečení.

Rubrika: Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)