Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Studentský tablet s ATOMem, to je Intel Studybook

Intel představil světu novinku určenou výhradně pro studenty, na jejímž vývoji se podílelo i mnoho pedagogů. Jedná se o první tablet, který obsahuje procesor ATOM. Novinka vzbudila mnoho ohlasů ještě dříve než vůbec vkročila na trh, výhodou je jeho nízká cena.

Intel Stydybook od Intelu je dlouho očekávanou studentskou pomůckou, která obsahuje procesor Intel ATOM a bude možné ji získat jak s Androidem, tak i s Windowsem. Studybook obsahuje všechny důležité nástroje pro vzdělávání včetně mikrofonu, webkamery a zabudovaného čtecího zařízení. Tato novinka je také velmi odolná, údajně snese pád z výšky 70 centimetrů bez sebemenšího poškození a nevadí jí ani polití či pokapání vodou.

Studybook je vybaven 7″ multidotykovým displejem s rozlišením 1024×600. Procesor ATOM má frekvenci 1,2GHz, operační paměť 1GB DDR a paměť s velikostí až 32GB. Velikost paměti záleží na velikosti micro SD karty, která je libovolná. Kromě micro SD slotu má také HDMI a USB výstup. Studybook je vybaven Bluetooth, Wifi, podporuje 3G a napojení externích zařízení.

Baterie by měla vydržet kolem 5,5 hodiny provozu. Celá koncepce Studybooku byla navržena pro zacházení s mladými studenty, odolnost přístroje je posílena pogumovanými okraji a tvrzeným displejem. Celková hmotnost je 525 gramů včetně baterie. Uvolnění novinky na trh se předpokládá během letních prázdnin a cena se odhaduje kolem 200 dolarů, tedy kolem 4000 korun.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)