Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Na Internet anonymně s routerem Anonabox čtvrté generace

Znáte-li či využiváte program Tor, který umožňuje skrytí IP a dalších identifikací vašeho zařízení při pohybu na Internetu, pak zpozorněte. Je tu hardwarový router Anonabox, který jednoduše připojíte ke svému běžnému routeru. Anonabox je malý bezdrátový router, který automaticky šifruje přenášená data a posílá je přes Tor síť. Tím je zajištěna (skoro) 100% anonymita při procházení Internetem.Chcete-li procházet Internetem opravdu anonymně, rozhodně nejsou řešením žádné tzv. privátní režimy prohlížečů, které pouze nikam nic neukládají, vaše IP adresa je normálně přístupná.

K těmto účelům vznikl právě program Tor, který dokázal IP adresu a tím pádem hlavní identifikaci počítače, resp. jiného zařízení, skrýt. Anonabox na to jde cestou přímo hardwaru, je to vlastně malý router, který připojíte k tomu běžnému, který používáte pro připojení. Anonabox není však žádným nováčkem, nyní je představena již 4. generace, teď se vejde opravdu do kapsy, no posuďte sami z obrázku.

V průběhu času se Anonabox několikrát zmenšil a výkon rostl.

V průběhu času se Anonabox několikrát zmenšil a výkon rostl. (zdroj Infoworld.com)

Zapojení je velmi snadné, připojíte jej k vašemu běžnému routeru a Anonabox se postará o automatické přenášení dat prostřednictvím vlastní Tor sítě. Jak uvádí Techspot.com, tato 4. generace Anonaboxu je poháněna 580 MHz procesorem a je vybaven 64 MB paměti. Anonabox je vybaven dvěma konektory, jeden pro připojení k routeru a druhý pro připojení cílového zařízení. Samozřejmostí je i bezdrátový provoz.

Snadné připojení a používání Anonaboxu v praxi

Snadné připojení a používání Anonaboxu v praxi (zdroj Techspot.com)

Prodej má začít v lednu 2015 a cena bude pravděpodobně 51 dolarů. Anonabox skryje IP adresu, umístění a další identifikační prvky daného zařízení. Jak uvádí výrobce, předností je, že nemusíte používat žádný speciální program, nic nastavovat a instalovat či se registrovat. Vše jednoduše a snadno připojením ke stávajícímu řešení sítě. Mějte však na paměti, že zabezpečení nikdy není 100% a je tak silné, jak nejslabší je některý jeho článek. Ani Tor není naprosto 100%, avšak velice spolehlivý ano.

Nehodláte-li investovat a přesto chcete být na Internetu chránění, zkuste například šikovný doplněk pro prohlížeče Surf Anonymous Free, dostupný pro všechny běžné prohlížeče.

Rubrika: Bezpečnost, Novinky, Ostatní, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)