Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

HP Cloud Services je nový cloudový server od technologického giganta HP

Technologický gigant, společnost HP, chce konkurovat v novém odvětví. Pravidelně válcuje konkurenci svými technologickými výrobky a softwary, nyní se pouští do vlastního cloudového serveru, který by se mohl stát významným konkurentem současné jedničky na trhu, Amazonu.

Pokaždé když se velká společnost pustí do projektu sahajícího do nové branže, tak to vždy znamená nebezpečnou konkurenci. V současnosti je nejlepším poskytovatelem cloudových služeb Amazon. Nový cloudový server společnosti HP se jmenuje HP Cloud Services. O tom, že nepůjde o malý projekt mohou svědčit i zisky společnosti, které v minulém roce byly kolem 130 miliard.

Cloudové servery jsou místo, které si pronajímají firmy i jednotliví uživatelé k testování svých vlastních aplikací a k provozování vlastních projektů. Servery jsou obvykle pronajímány, Amazon pronajímá své servery za 2 centy na hodinu, HP je bude pronajímat za 4 centy na hodinu. Společnost HP by chtěla Cloud Services nabídnout jako infrastrukturu pro volné využívání všemi uživateli, které si ji předplatí.

Velkou výhodou by měla být součást pro vývojáře, kteří budou moci používat otevřené prostředí pro Ruby, PHP nebo Javu. Oproti ostatním cloudům bude HP nabízet i výhody jako jsou databáze pro strukturovaná i nestrukturovaná data, která se mohou skládat z dat firmy i internetových zdrojů. HP Cloud Services bude využívat i technologií Vertica  a Autonomy, které si zakoupila. Projekt se nachází v počátečních fázích a HP plánuje ještě mnohem více výhod, kterými si přitáhne své klienty. Plný rozjezd je plánován v následujících měsících.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)