Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Clambook je notebook s mobilním srdcem

Chytré telefony jsou rozšířené po celém světě a výrobci se snaží vyrábět všechna možná příslušenství, aby poskytli svým klientům dostatečný komfort. Tentokrát zašli výrobci elektroniky již opravdu daleko a vymysleli notebook, který je ovládaný telefonem.

Clambook je název tenkého a ultralehkého notebooku, který je sám osobě pouhým tělem bez duše. Jedná se o příslušenství ke smarthonům. Clambooky neobsahují žádné disky ani žádnou paměť. Jedná se pouze o lehkého pomocníka, který, s pomocí telefonu, vytvoří náhradu notebooku.

S novinkou přišla firma ClamCase, která vyrábí příslušenství k Applu. Funkce Clambooku je prostá, telefon se spojí s Clambookem přes kabel nebo Bluetooth a může se začít pracovat. Obsahuje klasickou klávesnici a velký displej. Je určen pouze pro přístroje s Androidem 4.0 nebo vyšším a pro iOS. Odezva je okamžitá, takže se uživatelé nemusejí obávat zasekávání nebo pomalého běhu aplikací.

Společnost o svém novém produktu mnoho informací zatím neprozradila. Na rozdíl od notebooků by měl být ovšem nesrovnatelně lehčí, pouze tělo, které nese lehkou klávesnici a displej. Při spojení s telefonem, by se telefon neměl vybíjet, ale naopak, proto je vhodný například na cesty. Clambook najde velmi široké využití, díky jeho hmotnosti je možné ho snadno nosit do práce nebo do školy. Přesné datum vypuštění na trh je zatím neznámé, ale mělo by to být již začátkem letošního podzimu.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)