Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Nová verze Gimpu 2.8 umožňuje práci v jednom okně

Gimp je jeden z nejoblíbenějších grafických editorů, jednak je to proto, že oplývá pokročilými funkcemi a také proto, že je zcela zdarma. Každá nová verze obsahuje nové funkce, poslední verze podporuje práci v jednom okně.

Gimp 2.8 je poslední verzí programu pro tvorbu a editaci rastrové grafiky. Gimp se používá mimo jiné pro úpravy fotek, tvorbu bannerů a mnoho dalšího. Ve všech verzích Gimpu byl jeden problém, na který si mnoho uživatelů stěžovalo a tím problémem bylo velké množství oken.

Práce ve více oknech dělala problém především při celoobrazovkovém zobrazení, když uživatel potřeboval nutně použít některý z nástrojů v oknech, ale okna byla až za samotnou aplikací. Přepínání oken bylo také občas nepříjemné, bylo třeba používat klávesové zkratky nebo hlavní okno minimalizovat.

V poslední verzi Gimpu byl tento problém vyřešen, vše se nyní řeší v jednom okně a uživatel tak má přístup ke všem funkcím bez zbytečného přepínání oken. Grafický editor Gimp byl vždy zdarma a tak je tomu i nyní. Na oficiálních stránkách je vždy možné stáhnout nejnovější verzi, ale i starší verze.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)