Skip to content


«
»

Jak funguje služba Fix It od Microsoftu

Fix it

Poměrně nová služba od společnosti Microsoft s názvem Fix It je velice užitečná. Pomocí skriptů či jednoduchých programů řeší jednorázové či rozsáhledjší problémy v operačním systému Windows či ostatních produktech od této společnosti. Předem je nutno říct, že se nejedná o nějaké Service Pack řešení či aktualizace. Vše je k dispozici v češtině a web služby je velmi přehledný.

Pod službou Fix It si prostě můžeme představit sadu nejrůznějších drobných skriptů či programů, které řeší obvykle jednoúčelový problém. Přeložíme-li si název služby jako „Zalep to“, takhle přesně služba funguje. Na webu služby najdeme přehledně rozdělené kategorie – Windows, Office, Internet Explorer a další. Služba se nevyhýbá ani serverovým řešením jako je MSSQL Server či Windows Server.

Podstata služby je velmi jednoduchá. Existuje databáze problémů, které jsou právě na tomto webu rozděleny. Uživatel si vyhledá svůj problém, případně velmi podobný. Oprava spočívá v tom, že si uživatel stáhne MSI (Windows Installer) instalační balíček a jednoduše opravu nainstaluje. Nejedná se však o žádné aktualizace či vylepšení funkcí, pouze o řešení daného problému. Sám jsem nedávno takto vyřešil pomocí Fix It problém s instalací aktualizací přes Windows Update. Fix It prostě řeší přesně daný problém.

Smysl této služby spočívá a jednoduchém a automatickém řešení problému. Databáze problémů je velmi obsáhlá, kategorie přehledně rozdělené. Také je možno hledat dle chybové hlášky a nabídne se pravděpodobné nejlepší řešení. Cílem je tak uživatelům poskytnout jednoduchou možnost odstranění konkrétního problému, kdy běžný uživatel například sám nedokáže změnit něco v registru. Příčinou problému může být instalace jiného programu, chybné nastavení nějaké služby či mnoho dalších aspektů. S touto službou si jednoduše poradí i běžný uživatel, kdy pomocí tří kroků – najít problém, stáhnout Fix It balíček a nainstalovat, si jednoduše může opravit v systému Windows či v jiném produktu společnosti Microsoft nějakou konkrétní chybu. Služba dělá přesně to co nabízí pod svým názvem – „zalepí“ konkrétní chybu. Jednoduché a uživatelsky přívětivé řešení. Více na webu služby Fix It:

http://support.microsoft.com/fixit/cs

Rubrika: Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)