Skip to content


«
»

Reimage Repair k zevrubné optimalizaci výkonu počítače a jeho zabezpečení

Reimage Repair

Jedná se sice o placený nástroj, ale poskytuje velmi rozsáhlé možnosti a je tak konkurenčním optimalizačním nástrojem pro domácnosti i firmy. Jediná nevýhoda aplikace je nutnost mít povolené ActiveX prvky v prohlížeči Internet Explorer a fakt, že se jedná o placený nástroj. Nepředčí jej freeware konkurence? Pojďme se podívat, co vše dostanete, není toho málo.

Základem je detailní analýza počítače včetně hardwarové, resp. ovladačů. Analyzuje problémy se zabezpečením, hardwarem, stabilitou systému, přítomnost nepotřebných souborů, malwaru a další problémy. Rozhraní je velice přehledné a zobrazuje detailní statistiku výsledků. Ačkoli je program placený, analýza počítače je zdarma, licenci je potřeba na opravu problémů.

Pouze plná verze však dokáže problémy odstranit, tedy hlavní cíl programu. Zajímavostí je spuštění v Safe-mode, tedy v nouzovém režimu, kde může Reimage Repair vyřešit další problémy, které nemohly být nalezeny například vlivem spuštění služeb a procesů v systému. Jedná se také o antivirové řešení, které si poradí s viry a dalšími nepříjemnými hrozbami. Další možností je obnova ovladačů zařízení na ty, které jsou instalovány standardně v systému, což je velmi užitečné, pokud zhavaruje nějaké zařízení kvůli nefunkčnímu ovladači. Jak již bylo napsáno, celý program je takovým balíkem pro zajištění bezproblémového chodu počítače, optimalizaci běhu a jeho zabezpečení.

Uživateli se tak dostává do rukou cenný nástroj pro optimalizaci a zabezpečení počítače, podobně jako to řeší jiné konkurenční produkty. Cena Reimage Repair je poměrně příjemná, Home licence nepřesahuje 75 eur na rok. Což ovšem není uvedeno na webu, pro tuto informaci je nutno zamířit na stránky Reimage Plus. Jak jsem podotkl, nevýhodou je nutnost provozu Internet Exploreru s ActiveX prvky, které samy o sobě mohou představovat snížení zabezpečení, a také vyplývá fakt, že na Linux či Mac aplikaci prostě nedostanete. Přesto se jedná o zajímavé kompletní řešení ve své oblasti, nedosahuje však možností jako například Norton Internet Security, kde je navíc firewall a další součásti. Reimage Repair se však zaobírá celkovým vyladěním počítače a jeho zabezpečením. Celkově však Reimage Repair hodnotím kladně, přes nevýhodu ActiveX prvků a tudíž absolutní svázanost s IE a Windows a nepřehledného webu s cenami.

Další informace o produktu zde: http://www.reimage-pcrepair.com/index.html a http://www.reimageplus.com/ (ceník verze Plus)

Rubrika: Počítačové programy.

Jedna reakce

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

  1. jan říká

    je to virus !!!!!

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)