Skip to content


«
»

Program Picasa je pro správu vašich fotografií tím pravým pomocníkem

Picasa

Tento organizátor a také editor digitálních fotografií prošel již mnohými změnami, aby mohl dát uživatelům vše, co potřebují v oblasti správy svých fotografií. Je skvělým pomocníkem pro všechny, co chtějí mít nad svými fotografiemi dokonalý přehled, možnost je řadit do alb, nebo je sdílet s přáteli či rodinou.

Při vašem prvním spuštění, program Picasa automaticky prohledá váš počítač a všechny nalezené fotografie převede do alb, které následně pojmenuje podle původních názvů složek. Kromě toho prvotního prohledávání, si můžete své digitální fotografie seskupit velmi jednoduchou cestou, za pomoci tlačítka „Alba“. K jednotlivým obrázkům, si samozřejmě můžete připojit i své popisky, klíčová slova nebo různé poznámky, o pořízení jednotlivých snímků. Mimo to, můžete použít systém hvězdiček, pro označení oblíbených fotografií.

Samotné pokročilé vyhledávání jednotlivých snímků v aplikaci je řešeno trochu nešťastně, díky čemuž trvá delší dobu, než jsou požadované fotografie nalezeny. Co se týká vzájemné synchronizace tohoto programu s internetovými alby, nabízí vám jen skromné místo v celkové velikosti 1GB.  Také vám je nabízena možnost pro online sdílení obrázků se servery YouTube nebo Blogger.

Sdílení fotografií přes internet

Program vám nabízí i volné místo na síťových discích.

Nesmíme rozhodně zapomenout ani na převod obrázků do koláží, plakátů nebo vypálení dárkových alb na CD disky. Co se týká integrovaného editoru, jsou vám plně k dispozici nástroje pro efektivní odstranění efektu červených očí, libovolné oříznutí či otočení fotografie. Jistě vás překvapí i možnost manuálního či automatického ladění barev či retušování vybraných částí digitální fotografie.

Kromě klasického upravování fotografie, můžete využít i speciální nástroj „jeden klik“, kterým můžete obrázky do jisté míry zostřit, změnit odstín, zrnitost, saturaci barev nebo změnit barevné schéma na sépiový efekt. Program můžete bez problémů vyzkoušet jak na klasických operačních systémech Windows, tak i Linux nebo Mac.

Přehledné zpracování programu

U každého snímku si můžete upravit jeho barvu,kontrast nebo redukci červených očí.

Při jednotlivých uživatelských úpravách, jsou jednotlivé změny zobrazovány postupně, s možností jejich vrácení zpět. To je velmi užitečné hlavně v případě, pokud se vám provedené změny nelíbí. Program Picasa dokáže bez problémů pracovat i s naskenovanými obrázky, u kterých je dokonce zobrazen i čas jejich poslední úpravy. K ovládání programu není potřeba příliš mnoho říkat, neboť obsahuje všechny standardní ovládací prvky, jako jiné aplikace, podobného typu.

Jednou z posledních funkcí, je úzká spolupráce s některými značkami fotoaparátů, z jejichž paměťových karet lze obrázky přímo nahrávat do programu, aniž byste museli kartu z fotoaparátu vytahovat. Stejně tak, jako následné přenáší obrázků, u kterých si můžete sami vybrat, zda kopírovat veškerý obsah paměťové karty, nebo je vybrané fotografie.

Proč si tedy tento program sami nevyzkoušet? Podobného, nebo snad ještě lepšího pomocníka pro své fotografie, byste již hledali opravdu těžko. Nečekejte proto již ani minutu a tuto aplikaci si sami vyzkoušejte.

Rubrika: Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)