Skip to content


«
»

Pro maximální ochranu vašeho počítače je tu Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus

Pro zabezpečení počítače již existuje mnoho nástrojů a antivirových programů a to jak profesionálně placených, tak i volně šiřitelných. Mnohdy by se dalo říci, že právě volně šiřitelné antiviry vás dokáže lépe ochránit před potencionálním nebezpečím. Dnes bychom vám jeden takový chtěli představit, jehož předností je především výkon.

Světoznámý antivirový program Avira Antivir, má již bez pochyby mnoha milionové příznivce a zájem o něj i nadále trvá. Samozřejmě, že jako každý takto oblíbený program, prochází tento antivirus novými změnami a vylepšeními, které jej mají uživatelům ještě více zatraktivnit.

Samotná instalace programu vám zabere pár minut a bez větších obtíží jej zvládne každý počítačový uživatel, a to i přes to, že je uživatelské prostředí zpracováno kompletně v anglickém jazyce. Ještě před započetím samotné instalace, musíte z počítače odstranit všechny předchozí antiviry. Rozhodnete-li se toto upozornění ignorovat, instalační program vás do další kroků prostě nepustí, což je bezesporu velká výhoda.

Instalované soubory si můžete nainstalovat zcela automaticky, nebo manuálně do vámi určených složek v počítači. Poté, co bude instalace programu kompletně dokončena, bude při prvním startu automaticky spuštěn proces kontroly pevného disku. Důrazně vám doporučujeme tuto kontrolu nepřerušovat a to nejenom proto, že je sama o sobě velmi rychlá, ale také proto, že získáte aktuální přehled nad bezpečností systému.

Rozhraní pro skenování disku

Jednoduchý report všech nalezených hrozeb v počítači

Nové uživatelské prostředí je nejenom přehledné, ale také moderně zpracované. V levé části okna naleznete všechny potřebné nástroje pro váš antivirus, zatímco uprostřed je pro vás připraven panel pro okamžitý přehled stavu bezpečnosti vašeho počítače. Samozřejmě, že placená verze se od té volné v mnoha věcech liší a jednou z nich je právě i uspořádání a funkce hlavní obrazovky. Co však zůstává vždy naprosto stejné, jsou barevné ukazatele bezpečí. Každá funkce je v případě bezpečí zaškrtnuta zeleně. V případě manuálního vypnutí či problému je zbarvena žlutě. Je-li váš počítač v nebezpečí, objeví se červená barva.

Náhled panelu pro zjištění aktuální bezepčnosti

Přehled všech funkcí jejich stavu, s možností jejich manuálního vypnutí

Libovolně si můžete provádět bezpečnostní skenování vybraných disků nebo složek. Program nabízí kromě standardní PC ochrany, také ochranu internetovou, což ve skutečnosti znamená, že první vás chrání před hrozbami lokálně, zatímco druhá se postará o nové druhy hrozeb, které na vás mohou zaútočit. Z uživatelského prostředí si také můžete přímo upgradovat volnou verzi na placenou. Samozřejmostí jsou i pravidelné automatické aktualizace virové databáze.

Ti, kdo již mají s programem Avira antivir free zkušenosti ví, že integrovaný skener vás dokáže spolehlivě ochránit před trojskými koni, rootkity či adware. Jeho pravidelnou a zcela automatickou kontrolu si můžete sami nastavit, nebo ji provádět manuální cestou. Stačí si vždy jen zvolit oblast vyhledávání nebo jeden z přednastavených příkazů a program se již o vše ostatní postará zcela sám a rychle.

Náhled nalezeného škodlivého softwaru

U jednotlivých virů je zobrazen i stupeň nebezpečnosti

Pokud ještě nemáte antivirovou ochranu, může být váš počítač napaden škodlivým softwarem během několika minut. Avira Free Antivirus nabízí základní ochranu proti virům, červům, trojským koním, rootkity, adware a spyware, které byly vyzkoušeny na několika milionech počítačů. Tak již na nic nečekejte a tento skvělý antivirus si na vlastní kůži vyzkoušejte.

Rubrika: Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)