Skip to content


«
»

Svůj vlastní návrh interiéru můžete vytvořit i v trojrozměrném zobrazení

Sweet Home 3D

Pokud jste si dříve chtěli přestavět svůj dům nebo byt, museli jste několikrát přesouvat svůj nábytek tak, aby vám jeho umístění více vyhovovalo. Nejenom, že jste úpravě bytu museli věnovat delší čas, ale především také velkou fyzickou námahu. Tomu už je navždy konec s tímto profesionálním designérským programem.

S programem Sweet Home 3D se pro vás stane tvorba návrhů interiéru vašeho domu či bytu opravdovou hračkou. Při prvním spuštění programu, se vám otevře hlavní okna, se čtyřmi menšími oblastmi. V levém horním rohu je seznam všech položek, které můžete v průběhu vlastního návrhu použít. Nachází se zde takové položky jako koupelna, ložnice, dveře a okna, kuchyně, obývací pokoj nebo osvětlení. Pod tím, je další oblast, která je určena pro detailní informace o jednotlivých kusech nábytku, včetně upravitelných parametrů.

Hlavní okno programu Sweet Home 3D

Pracovní prostředí disponuje čtyřmi menšími okny

V pravém horním rohu je čtverečkovaná plocha, ve které budete tvořit svůj vlastní návrh v zobrazení „technické dokumentace“. Toto prostředí vám usnadní mnoho práce se zarovnáváním nákresů do úhlu devadesáti stupňů. Díky metrovému měřítku si budete moci vždy vytvořit i reálné a hlavně stejně velké zdi a přepážky. Čtvrté a poslední okno vám bude v reálném čase zobrazovat váš návrh v plně trojrozměrném zobrazení.

Trojrozměrný náhled místnosti

Ve vytvořeném pokoji se můžete i virtuálně pohybovat

Jakmile budete připraveni začít tvořit svůj návrh, s největší pravděpodobností si budete chtít nejprve vytvořit stěny pokoje. Není nic jednoduššího, než kliknout na tlačítko „kreslit zdi“ a kliknout myší do čtverečkovaného prostoru. Jakmile uděláte první klik a myší pohnete, začne se vám zeď rýsovat. Dalších kliknutím ji pohodlně dokončíte. Tím je první stěna hotová. Stejně tak můžete tvořit i další zdi, které budou v dokonalém devadesátistupňovém úhlu. Vše se bude reálně tvořit také v trojrozměrném zobrazení, takže si svůj výsledek můžete kdykoliv upravovat.

Snadné kreslená zdí vašeho pokoje

Náhled kreslení zdí v reálném měřítku

Nyní, když máte vaše stěny zpracované, můžete se libovolně pohybovat v jejich 3D zobrazení, ve spodní části obrazovky. Na výběr máte možnost využít pohledu shora, ze strany nebo dokonce i zevnitř vytvořeného pokoje. Velkou výhodou je přidání rozměrových kót k vámi vytvořenému návrhu. Po kliknutí na „Vytvořit rozměry“, si ručně změříte stěnu z jedné strany na druhou a poté určíte, jak má být zobrazení délky od návrhu daleko. Tím získáte i virtuální potvrzení, že vaše rozměry jsou správné. Měřítko je primárně nastaveno v centimetrech.

Rozměrové kóty v technickém výkresu

Libovolně si lze do projektu vložit i rozměrové kvóty

Jakmile máte místnost vytvořenou, můžete si vybrat libovolnou složku v levém horním rohu (Koupelna, Ložnice, Kuchyně apod.), ve kterých naleznete nábytek a příslušenství, které je pro danou místo vhodné. Dřezy, sprchy, toalety do koupelny nebo skříně a postele do ložnice. Chcete-li použít některou z těchto položek, stačí na ně pouze kliknout a přetáhnout na požadované místo ve 2D návrhu. Možná se s umístěním netrefíte hned na poprvé, ale to rozhodně ničemu nevadí, můžete s nimi na nákresu libovolně pohybovat. Jak již bylo dříve řečeno, můžete si určovat i jejich rozměry, tak aby vyhovovaly vaším potřebám.

Nastavení vlastních paramterů nábytku

Nastavit si můžete libovolně jakýkoliv parametr nábytku

Ale co když se vám nepodařilo najít objekt, který hledáte? Není nic jednoduššího, než navštívit domovské stránky tohoto programu, kde naleznete více než sto různých objektů ke stažení. Poté si je do programu Sweet Home lehce vložíte. Po dokončení svého projektu jej můžete buď uložit do počítače pro jeho další úpravu, nebo jej přímo vytisknout. Ve verzi pro MAC lze vytvořený projekt převést do formátu PDF.

Ukázka tvorby vlastního pokoje

I takto může vypadat návrh vašeho pokoje

Tento profesionální designérský program je velmi jednoduchým a přehledným i bez nutnosti čtení nápovědy. Rozhodně si s ním vyhraje každý počítačový uživatel, který svůj počítač umí, alespoň základně ovládat. Navíc je program zpracován v českém jazyce, díky čemuž se v něm snáze zorientujete. Vyzkoušejte si ho i vy, a posuďte jeho výhody na vlastní kůži.

Rubrika: Návody, Počítačové programy, Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)