Skip to content


«
»

Firewall Guide – webový průvodce nejen o firewallech

Webový server Firewallguide.com je cenným zdrojem informací nejen ohledně firewallů, jak napovídá název, ale celkově o bezpečnostní strategii a aktuálních trendech a rizikách. Jedná se o průvodce zaměřeného na počítačovou bezpečnost na různých úrovních.

Web je aktuální, nechybí přehled nejrůznějších produktů a programů, včetně zdarma stažitelného softwaru, zejména firewallů. Je také zdrojem nejrůznějších článků a odkazů na další detailní informace. Jedinou nevýhodou může být angličtina, ale termíny jsou dobře popsány, takže i s nižší znalostí angličtiny se lze mnohé dovědět. Věrohodnost získává také fakt, že web je citován v knize od společnosti Cisco, jedna z předních společností zabývající se počítačovou bezpečností a sítěmi.

Firewallům je věnována většina webu, zaměřuje se na význam firewallu, jeho funkce, rozdíly mezi hardwarovým a softwarovým, doporučuje nastavení a vhodné programy. Cenné rady zde najdou méně zkušení uživatelé i odborníci v oboru. Ohledně firewallu zde najde uživatel opravdu vyčerpávající informace. Sekce Firewall Software nabízí odkazy ke stažení několika populárních firewallů, buď komerčních k vyzkoušení či ty zcela zdarma. Uživatel bude mít přehled, jaké jsou typy firewallů, jaké plní funkce, o vhodných firewallech pro domácí či firemní použití.

Web se věnuje i dalším aktuálním tématům zabezpečení, včetně IPv6 či například užití DNSSEC, v tomto seznamuje i s IPv6 obecně, proč přejít a jaká jsou rizika a potřeby k přechodu na tuto novou verzi protokolu, vysvětluje také zabezpečení IPv6 oproti IPv4 (stávající používaná verze). Témata se zaměřují taktéž na mobilní bezpečnost, uvádí testy firewallů, nevyhýbá se ani otázce ochraně osobních údajů. Vynikající je taktéž přehled freeware nástrojů – od zálohy disku, přes firewally až po anti-malware programy. To vše v části Security Freeware. Najdete zde taktéž informace o nebezpečí ve formě rootkitů, RAM-virů či falešných antivirů. Velmi aktuální je tématika phishingu (zneužití sociálního inženýrství). Web je tedy spíše takovou encyklopedií zabezpečení než pouhé informace o firewallech.

Průvodce FirewallGuide je dobrým průvodcem s množstvím propojených článků, odkazů a témat týkající se počítačové bezpečnosti. Ucelený pohled, množství odkazů na weby produktů a zařazení i mobilní bezpečnosti, dále pak možnost stažení bezplatného softwaru dělá z tohoto webu užitečného průvodce světem zabezpečení, nejen ohledně firewallů samotných.

Odkaz na průvodce

www.firewallguide.com

Rubrika: Bezpečnost.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)