Skip to content


«
»

Informační web o aktuálních cenách pohonných hmot na benzínových stanicích

Český benzín

Zcela ojedinělým projektem českých tvůrců je internetová stránka, na které můžete nalézt všechny potřebné informace o cenách pohonných hmot. Rozhodně je tato myšlenka velmi zajímavá a velmi užitečná pro ty, kteří se například chystají cestovat. Dnešní doba je v cenách nafty a benzínu nejistá, proto můžete mít o nich vždy aktuální a přesný přehled.

Informační server Český benzín si rozhodně u mnoha tisíc motoristů vydobyl své místo. Hlavním důvodem byla především skutečnost, že do té doby obdobné internetové stránky nebyly. Jistě vás také zaujme to, že kromě cen benzínu, zde naleznete informace téměř o všech čerpacích stanicích v České republice. Velmi sympatický je i samotný vzhled stránek, které působí přehledně a navíc vás nezatěžují reklamami, či podobnými zbytečnostmi, jež pouze odvádí vaší pozornost. Rádi bychom vám dnes o tomto serveru přinesli bližší informace.

Barevný graf s vývojem cen

Grafická podoba vývoje cen pohonných hmot

Samotná internetová stránka vám nabízí šest záložek, díky kterým si můžete rychle najít potřebné informace. První stránka je tzv.“domovská“, což je vlastně hlavní strana webu. Na ní naleznete všechny novinky či aktualizace. V pravé části obrazovky máte také možnost se zdarma zaregistrovat. Tímto krokem získáte řadu šikovných výhod.  Tou největší je vedení informací o svém vozidle. Tedy, abyste dobře rozuměli, o spotřebě vašeho plechového miláčka. Tím, že se na tyto stránky zaregistrujete, budete moci přidávat i nové čerpací stanice do mapy, na níž ještě není umístěna. Samozřejmostí je, i bez registrace, možnost pravidelných aktualizací všech cen benzínu. Největší předností je rozhodně skutečnost, že ceny aktualizují řidiči a pro řidiče.

Podoba hlavní stránky

Hlavní stránka informačního webu

Druhá záložka, zobrazuje vyhledání spotřeby pohonných hmot u jednotlivých automobilů. Všechny data jsou přehledně seřazena a to podle typu vozidla. Zastoupeny jsou zde všechny výrobní typy vozidel, takže si můžete nalézt přibližnost spotřebu i vašeho motorového vozidla. Zapomenout bychom nechtěli ani na informace o ujetých kilometrech, množství a posledního tankování a podobně. Jsou zde vlastně zobrazena všechna data, která sem registrování uživatelé vloží. Součástí této záložky jsou i různé žebříčky a to jak v počtu kilometrů, tak i ve spotřebě. Samozřejmě, že všechny uvedené data se průběžně mění.

Seznam jednotlivých značek automobilů

Vyhledávač spotřeby podle typu vozidla

Ve třetí záložce naleznete vyhledávání cen pohonných hmot. Ihned vás jistě zaujme velká mapa České republiky, jež je rozdělena na jednotlivé kraje. Poté, co kurzor myši umístíte na vybraný kraj, se vám zobrazí statistické informace o průměru jednotlivých cen. Rozděleny jsou zde statistiky benzínu a nafty z celé republiky a jednotlivých krajů. Za zástupce benzínu je zde vybrán asi nejvíce tankovaný Nutural 95. Pod mapou jsou vypsány téměř všechny konkrétní názvy čerpacích stanic i s počtem jejich zastoupení v republice. Jakmile si vyberete tu svou, otevře se vám přehledný seznam, který vám poskytne všechny konkrétní informace, jako je datum, umístění a přesná cena zobrazeného paliva.

Seznam téměř všech čerpacích stanic

Záložka s čerpacími stanicemi, včetně cen benzínu

Čtvrtá záložka je přístupná pro všechny uživatele, kteří web navštíví a spočívá v samotné aktualizaci cen pohonných hmot. Pokud tedy víte o benzínové stanici, která má jinou cenu benzínu, než je uvedena na internetových stránkách, můžete ji sami změnit. Samotná aktualizace není nijak náročná, stačí si jen podle kraje nalézt požadovanou stanici. Jakmile na ni kliknete, otevře se vám okno s výzvou, abyste zadali ceny do příslušných kolonek. Ale pozor, zadávejte pouze ceny, které opravdu znáte. Jakmile vše zadáte, vložení již jen potvrdíte.

Zadání nových údajů o cennách pohonných hmot

Aktualizace cen pohonných hmot

Sousední záložkou je přidání vlastní benzínové stanice. Jakmile si na mapě ověříte, že stanice ještě do systému vložena nebyla, můžete pokračovat vkládáním všech potřebných informací. Zadat je nutné nejenom název stanice, ale i město, ulici nebo kraj. Přesnou polohu lze zadat do interaktivní mapy, odkud se vám také zobrazí GPS souřadnice, jež jsou potřebné pro dokončení vložení nové stanice. Následně je možné vložit všechny ceny benzínu, které znáte. Tento krok však již není povinný.

Zadání nového čeprací stanice

Vyplnění nutných informací o nové čerpací stanici

Poslední a asi nejzajímavější záložkou, je mapa cen pohonných hmot na území České republiky. Zde jsou zobrazeny všechny čerpací stanice, které sem vložili pozorní motoristé. Samozřejmě, že se může lehce stát, že zde není uvedena například čerpací stanice z vašeho okolí. V tom případě ji do mapy můžete jednoduše vložit i vy. Ale abychom neodcházeli od tématu. Jednotlivé stanice představují červené a zelené značky. Mapu si můžete libovolně přibližovat i oddalovat. Poté, co na vybranou značku kliknete, zobrazí se vám v bublině název stanice, s cenou benzínu Natural 95 a posledním datem její aktualizace. Chcete-li si vybrat jiný typ pohonné hmoty, nad mapou je výběrové okno, v němž si jistě vyberete.

Náhledy poloh všech benzínových stanic

Kompletní mapa ČR s benzinovými stanicemi

Doufáme, že vám tento článek informační server Český benzín alespoň trochu přiblížil. Ještě bychom chtěli dodat informaci, že můžete mí přehled o cenách i ve svém mobilním telefonu či iPhonu. Tak si jej vyzkoušejte i vy na vlastní kůži.

Rubrika: Ostatní, Představení, Recenze, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)