Skip to content


«
»

Komplexním řešením pro správu a přehrávání hudebních soubory je MusicBee

MusicBee

S tímto profesionálním programem, si můžete přehledně organizovat, spravovat, ale i přehrávat všechny své hudební soubory, jež máte uloženy na pevném disku. Jeho velkou výhodou je to, že obsahuje všechny nástroje, které jsou pro hudební soubory zapotřebí. Všechnu svou hudbu budete mít díky tomu programu přehledně setříděnu, a kdykoliv připravenu k přehrání. Pokud si jej vyzkoušíte na vlastní kůži, jistě nám dáte za pravdu, že vám má rozhodně co nabídnout.

Základní myšlenkou programu MusicBee je, že vaše hudební sbírka může být opravdu velká, ale musíte se v ní vždy rychle a bez problémů zorientovat. Použití tohoto programu není rozhodně nijak náročné, ba spíše naopak. Jeho instalace vám příliš času nezabere. Poté, co si aplikaci stáhnete a nainstalujete, zadáte do programu cestu ke složce, ve které máte své hudební soubory uloženy. Jakmile tak učiníte, budou hromadně nahrány do hudební knihovny programu. Rychlost nahrávání se liší velikosti jednotlivých skladeb. Při samotném nahrávacím procesu budete mít možnost sledovat průběh celé operace na interaktivním ukazateli. Vyskytne-li se nějaký problém, program vás bude o něm neprodleně informovat, společně s podrobným hlášením.

Alba, které je možné si přehrávat

Přehled všech hudebních alb v programu

Poté, co budou všechny hudební soubory a alba nahrány do programu, se automaticky utřídí dle abecedního pořádku. K vybraným souborům, můžete přiřazovat i tagy nebo vlastní značky, díky nimž je mnohem rychleji naleznete. U jednotlivých alb, mohou být prostřednictvím internetu vyhledávány i chybějící písně a poté automaticky staženy do vašeho počítače. Pokročilí uživatelé, jistě ocení i konfigurovatelný vstupní panel, pro hromadnou editaci a zpracování hudebních souborů. Zcela libovolně je možné v uloženém seznamu písní, zvýraznit ty, kterým chcete věnovat zvýšenou pozornost, nebo jsou prostě vaše oblíbené. Mezi podporované formáty patří například MP3, OGG, FLAC, WMA, WMV a spousta dalších. Jejich přesný seznam naleznete na domovské stránce programu.

Přehledně si můžete vybrat ze seznamu písní jednotlivých alb

Seznam všech písní daného alba

Jednotlivé hudební soubory, mohou být organizovány do složek a to podle jména interpreta, názvu skladby, alba, nebo roku vydání písničky. Samotné uživatelské prostředí programu působí velmi moderním dojmem. Vše je přehledně uspořádáno tak, aby neměl s ovládáním problém ani začínající uživatel. Jistě vás velmi potěší i skutečnost, že lze v programu měnit i jeho vzhled. Respektive jeho barevné provedení. Na výběr máte z velkého množství šablon, a další jsou k dispozici na internetových stránkách. Ovládat lze všechny funkce pomocí klávesových zkratek, nebo klasickou cestou pomocí počítačové myši. Klávesové zkratky jsou již předem nastavené, ale dají se kdykoliv změnit. Součástí programu je i rozsáhlá nápověda.

Výběr z vizualizací je opravdu široký

Různé vizualizace při přehrávání písní

Na pravé straně uživatelské prostředí jsou zobrazeny ve frontě všechny dostupné hudební soubory. Spodní strana, obsahuje ovládací prvky k přehrávání všech vybraných souborů. Kromě toho umožňují přístup k pokročilým funkcím, jako je hodnocení písně či deseti pásmový ekvalizér. Předvolby ekvalizéru lze ukládat a co více, můžete jeho přednastavení použít pro každý hudební soubor zvlášť. Velkou výhodou je i možnost stahování bližších informací o samotných hudebních interpretech. Vše bude staženo a uloženo přímo do programu, odkud si můžete přečíst vše, co vás zajímá.

K dispozici máte i podrobné životopisy zpěváků

Podrobné informace o zpěvácích

Opomenout bychom neměli také hromadné použití ekvalizéru na všechny uložené soubory. K jednotlivým hudebním souborům lze přidávat i své vlastní komentáře. Za zmínku též stojí i úprava hlasitosti nahrávky, a to bez změny její kvality. Hodnotu decibelů si lze zvolit z předem nastavené nabídky. Vždy máte možnost si hlasitost poslechnout, před jeho konečným uložením.

Náhled ve spodním řádku se zobrazí po kliknutí na album

Hudební knihovna s náhledem písní

Velmi zajímavá je i funkce Auto-DJ. Jejím prostřednictvím si můžete nejenom sami vytvářet playlisty z uložených hudebních souborů, ale také vyhledávat podobné písničky, od stejných interpretů, skupin či žánrů. Budete si tak moci vždy pouštět jen to, na co máte aktuálně chuť. Samotný program využívá poměrné značné množství systémových prostředků na to, že je určen pro dlouhodobé používání. Nyní bychom se chtěli ještě vrátit k uživatelskému prostředí, přesněji k integrovaným panelům, obsahujícím dostupné funkce. Máte možnost si vybrat mezi klasickým stromovým zobrazením nebo seznamem. Jednotlivé písničky, mohou být do přehrávacího seznamu vybrány prostřednictvím kontextové nabídky, a to kliknutím pravého tlačítka myši na vybranou skladbu.

Náhled panelu pro nastavení programu

Uživatelské nastavení programu

Co nás hodně překvapilo, byla volna nastavení výstupní kvality. Díky tomu bude moci program přehrávat všechny skladby s lepší kvalitou zvuku. Samozřejmě, že tento program lze používat ve všech operačních systémech, počínaje Windows XP až po nový Windows 8. I když je nutné tento program instalovat do počítače, jeho nespornou výhodou je jeho schopnost běžet v režimu „přenosné aplikace“. Vše potřebné je nutné nastavit přímo v programu. Díky tomu si budete moci vybranou skladbu přesunout na přenosný disk nebo MP3 přehrávač a poté kdekoliv přes program MusicBee přehrát. Jak již bylo řečeno, tuto možnost je potřeba manuálně v nastavení zvolit.

Vzhled programu si lze pohodlně přizpůsobit

Změna barvy uživatelského prostředí

Celkově tento program hodnotíme opravdu velmi pozitivně, ve srovnání s ostatními konkurenčními programy. Někteří hudební manažeři mají hodně funkcí, ale nejprve je nutné stáhnout a nainstalovat velké množství potřebných doplňků, což mnohé uživatele dokáže opravdu odradit. Chce-li mít vše k dispozici ihned a bez práce, pak si rozhodně zvolte právě aplikaci MusicBee, kterým je tím pravým pomocníkem pro mnoho začínajících i zkušených uživatelů. Jeho bohaté funkce vás rozhodně příjemně překvapí a pro méně zkušené uživatele, je připravena i podrobná nápověda, spolu s odpověďmi na všechny nejčastější problémy. Pokud vás tento článek zaujal a chtěli byste si jej vyzkoušet, není nic jednoduššího, než si jej do svého počítače stáhnout.

Rubrika: Počítačové programy, Recenze, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)