Skip to content


«
»

Fitness Tk – osobní trenér v počítači

Mnoho lidí by potřebovalo správný trénink a správné plánování cvičení, ale bohužel nevědí jak si trénink správně rozložit a naplánovat. Nedávno se objevila na internetu aplikace, která nejen dokáže plánovat trénink, ale i sledovat trasy, určovat jídelníček a mnoho dalšího.

Když se na internetu poprvé objevila aplikace Fitness Tk, tak ji mnoho uživatelů nevěnovalo dost pozornosti. Postupně se tento osobní trenér začal rozšiřovat a nyní existují po celém světě kluby, které jsou příznivci tohoto univerzálního sportovního manažera. Fitness Tk je správce sportovních aktivit, který se ovládá prostřednictvím účtu. Založení účtu trvá pouze několik minut a potom se uživatel může plně věnovat plánování svých tréninků. Aplikace umožňuje sestavovat podrobný trénink kondičních, posilovacích i protahovacích cvičení. Dokáže sestavit uživateli správný jídelníček i grafy celkových tréninků. Uživatel si může přes GPS naplánovat trasy pro svůj kondiční trénink a aplikace mu změří délku trasy včetně převýšení. Aplikace umožňuje kompletní správu nad veškerými fyzickými aktivitami.

Pokud se uživatel rozhodne Fitness Tk vyzkoušet, tak je třeba začít s přihlášením. Na na úvodní straně webu aplikace je velká ikona „Launch Fitness Tk“, vytvoření účtu se provádí právě zde. Prostřednictvím ikonky se stáhne do počítače klient, kterého je třeba nainstalovat. Klient běží pouze přes Javu, takže je nutné ji mít v počítači. Po stažení klienta je nutné ho spustit a poté si začne klient sám stahovat data z internetu. Stažení aplikace trvá pouze několik sekund, poté je možné aplikaci spustit.

Na uživatele vystartuje přehledné okno programu, ve kterém je hlavní okno pro zobrazení informací, malé okénko pro vyhledávání, postranní nastavení a velký ovládací panel pro přepínání do jednotlivých sekcí. První sekce s názvem „Log“ je určena pro kompletní plánování, uživateli se zobrazí okénkový kalendář se všemi tréninky a aktivitami, které si naplánoval. Jednotlivé aktivity jsou barevně odlišeny pro lepší přehlednost.

Barevné rozlišení aktivit

Jednotlivé fyzické aktivity jsou rozlišeny podle barev

Další sekcí je „Totals“, který je zpočátku nepřístupný, protože si uživatel nenaplánoval ani jeden trénink. V této sekci je možné sledovat grafický vývoj různých aktivit. Pokud se aplikace používá pravidelně, tak je v ní vidět, ve kterém období byl uživatel aktivnější a kdy měl více času na fyzické aktivity. Grafy je možné přepínat k měření různých hodnot a jednotlivých fyzických aktivit.

Sekce „Routes“ je velmi zajímavá, protože je možné v ní měřit jednotlivé trasy. Aplikace je nastavena na měření tras při běhání, plavání, jízdě na kole a surfování. Uživatel si vybere jednu z těchto čtyř aktivit a může se vrhnout na trasu. Při zvolení trasy a následném zadání času je možné zjistit průměrnou rychlost, která se nastavuje buď v kilometrech a nebo mílích za hodinu. V této sekci je možné importovat data z přístrojů s Nike+, Polar a GPX. V případě zadání dat jsou informace o trase dokonale přesné. Aplikace se napojuje na Google mapy a je možné si detailně přiblížit jakékoliv místo na planetě. Některá místa, která jsou hůře zmapovaná se i hůře vypočítávají. Nejlépe se aplikaci plánují trasy ve velkých městech, která jsou podrobně nafocena.

Zobrazení trasy

Zobrazení trasy včetně převýšení

Dalšími třemi sekcemi jsou „Gear“, „Workout“ a „Time plot“. Tyto tři sekce jsou důležité, protože informace, které do nich uživatel zadá se zobrazují v kalendáři tréninků a je možné z nich vytvářet grafy. V gear sekci se zadává vybavení, případně výstroj pro fyzikou aktivitu. Workout slouží k rozvrhnutí posilovacích a protahovacích cviků a Time plot nastavuje jednotlivé časy u fyzických aktivit.

Finální sekce „Meals“ slouží k rozvrhnutí jídelníčku. Uživatel do aplikace přidá seznam zdravých jídel, které pak přiřazuje k jednotlivým dnům. Jídlo se také objevuje v denním rozpisu aktivit. Každou z položek stačí zadat pouze jednou a poté ji vždy pouze přiřazovat. Klienta je možné vždy spojit se stránkami aplikace a porovnávat své aktivity i výkony s ostatními. Pokud by uživatele aplikace opravdu zaujala, tak se může stát členem nějakého klubu, který tvoří fanoušci Fitness Tk. Aplikace je v angličtině, ale její nastavení i používání je otázkou několika minut. V aplikaci se plánuje velmi dobře stačí zadat tréninkový plán a poté pouze sledovat rozpisy a zadávat výsledky.

S aplikací je možné začít ihned na jejích stránkách: http://fitnesstk.com

 

Rubrika: Návody, Ostatní, Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)