Skip to content


«
»

Zběsilé policejní honičky na dálnici, to je hra Alarm für Cobra 11

Alarm für Cobra 11 Nitro

Kdo by tento již fenomenální úvod neznal. Německý seriál Kobra 11 u nás slavil ohromné úspěchy vyjádřené vysokou sledovaností a neustálými reprízami starších dílů. Jen těžko bychom hledali úspěšnější seriál z německé produkce.

Stejně tak jako v seriálu jde především o automobilové honičky ve vysokých rychlostech a množství nehod, náplň hry je v tomto směru totožná. V jednotlivých misích celé kampaně se podíváme i na klasické okresky, vedoucí jak lesy, poli a lány, tak malými vesničkami. Ani to však není kompletní seznam lokací, některé „závody“ se odehrávají i v ulicích města. Hra Alarm für Cobra 11 Nitro obsahuje souvislou kampaň, ve které si postupem můžete odblokovat nové trasy a především vozidla.

Náplň jednotlivých úkolů je poměrně rozmanitá, a ačkoli se jednotlivé „disciplíny“ pravidelně opakují, ani mi to příliš nevadilo. Za úkol většinou dostanete nejčastěji zastavit určené auto (případně ho rovnou zničit). Čas od času však přijde i zajímavější kousek – například projetí určené trasy, na které jsou checkpointy. A ty musíte minout vždy, než vám vyprší čas. To je klasicky známý mód z většiny závodních her, zde ho však autoři obalili určitou „omáčkou“. Na jednotlivých pointech totiž musíte zastihnout policejní auto – důkazy o jeho alibi, čímž se vysvětluje ta časová tíseň.

Ukázka ze závodu ve hře Alarm für Cobra 11 Nitro

Určitě vás zajímá, jak se vaše auta řídí a chovají na silnicích. Malinko „podivně“, S fyzikou si totiž autoři žádné starosti nedělali. Kromě toho že váš vůz při jízdě vypadá spíše jako by mírně letěl několik centimetrů nad vozovkou, jeho samotné vlastnosti a reakce také nejsou zdaleka dokonalé. Při zatočení se auto v podstatě nijak nenaklání, je stále ve stejné pozici. Jednoduše pokud najedete prudce do zatáčky mělo by to fungovat tak, že sice zatočíte dostatečně, avšak vozidlo se nakloní (respektive překlopí). V Alarm für Cobra 11: Nitro je však tato skutečnost naprosto opačná. Překlopit se je prakticky nemožné.

Akrobatický kousek během závodu

Stupeň náročnosti si nevybíráte před spuštěním kariéry, ale vždy před každým jednotlivým závodem. Na výběr jsou celkově tři a hratelně velmi příjemné je, že lehká obtížnost je skutečně snadná. Mohou tak v klidu hrát hru naprostí herní nováčci, laici i příležitostní hráči. Právě pro tyto skupiny je totiž rozhodně hra určena. Střední obtížnost je naopak ideální pro běžné hráče. V klidu si tedy můžete hru dohrát například na těžší, a pokud vás náhodou skutečně chytne, nic vám nebrání si jednotlivé závody projet i na hard. Náročnost je určována například kratším časovým limitem, lepšími schopnostmi protivníků nebo i hustším silničním provozem.

Videoukázka ze hry:

Hru doporučujeme, opravdu vás připoutá na dlouho dobu ke svému počítači, svým napínavým dějem na dlouhých dálnicích.

Demo Alarm für Cobra 11 můžete stáhnout ZDE, kde je ke koupi levně i plná verze.

Rubrika: Počítačové hry.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)